Veimāras suns

Weimaraner (Short/smooth coat)
Pateicoties sudrabpelēkajam, gludajam, īsajam apmatojumam, Veimāras suns ir viena no izcilākajām šķirnēm. Tas ir augstākais no medību suņiem — graciozs, ātrs, pacietīgs un izturīgs. Ir divi to paveidi: īsspalvainais un garspalvainais, taču otrais paveids sastopams retāk. Veimāras suņu izplatītākā krāsa ir sudrabpelēka ar peļu vai stirnu pelēkiem toņiem. Pieaugušu tēviņu augstums skaustā ir 61–69 cm, bet svars — apmēram 27 kg, savukārt pieaugušu mātīšu augstums skaustā ir 56–64 cm, bet svars — apmēram 22,5 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda trakulīgas pastaigas ar lielu fizisko slodzi
 • Izbauda vienu līdz divas stundas ilgu pastaigu dienā
 • Liela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama reizi nedēļā
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rej, ir modrs un nodrošina fizisko aizsardzību
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Veimāras suņa portrets redzams kādā Van Dika gleznā, kas radīta 17. gs. sākumā. Tiek uzskatīts, ka šķirne veidota no vācu īsspalvainajam pointeram radniecīgas dzimtas, kas jau sākotnēji krustota ar vienu vai vairākām asinspēdu dzinējsuņu šķirnēm. Šķirne nosaukta par godu Kārlim Augustam, Veimāras lielhercogam, un savulaik šos suņus izmantoja vilku, meža kaķu, briežu, kalnu lauvu un citu lielu dzīvnieku medīšanai. Kad 19. gadsimta sākumā Eiropā izzuda lielie medījumi, arī Veimāras suņi kļuva par retumu. Tomēr, turpinot selekciju, tie kļuva par mazu dzīvnieku medniekiem un putnusuņiem.

Temperaments

Veimāras suņi ir vispusīgi suņi, kas mīl dzīvi ģimenē. Tie ir draudzīgi un enerģiski, bet savas modrības dēļ tie ir teicami sargsuņi. Tie ir ļoti stingri raksturā un tādēļ nav labākā izvēle kā pirmais suns iesācējam, taču, ja tev ir pieredze un spēj šo suni socializēt, dresēt un nodrošināt tam fiziskās aktivitātes, tas būs ļoti labs pavadonis.

Veselība

Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, Veimāras putnusuņiem ir iespējama gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus), un tāpēc suņiem pirms vaislošanas ieteicams veikt gūžu izmeklējumus. Tāpat kā daudziem lielajiem suņiem, tiem arī biežāk iespējamas dažas kaulu problēmas, sirdsslimība un specifiska kuņģa slimība (kuņģa samešanās).

Fiziskās aktivitātes

Lai Veimāras suņi mierīgi uzvestos mājās, tiem obligāti nepieciešamas regulāras, garas pastaigas. Nenodrošinot šiem suņiem pietiekami daudz fizisko aktivitāšu, tie var kļūt ļoti destruktīvi un nelaimīgi. Tiem ļoti patīk peldēt un atnest dažādus priekšmetus, un abas šīs nodarbes vingrina to aktīvo prātu. Pieaugušam Veimāras sunim dienā pastāvīgi nepieciešamas divas vai vairāk stundu ilgas fiziskās aktivitātes apvienojumā ar pastāvīgu dresūru.

Uzturs

Salīdzinot ar mazāka izmēra suņiem, liela izmēra suņi, kam ir arī liela apetīte, gūst labumu no atšķirīgi sabalansētām uzturvielām, tostarp minerālvielām un vitamīniem. Veimāras suņi ir uzņēmīgi pret meteorismu (vēdera uzpūšanos) un kuņģa problēmām, taču šo risku var mazināt, barojot biežāk, bet mazākām porcijām.

Kopšana

Īsspalvainais Veimāras suns ir viens no visvieglāk tīrībā uzturamajiem suņiem, kam nepieciešama pavisam neliela kopšana. Pat tad, kad veimārietis pabijis visdubļainākajos laukos, šķiet, ka netīrumi no suņa nokrīt paši – tev atliek tikai suni "nospodrināt". Vairāk uzmanības jāvelta retāk sastopamajam garspalvainajam paveidam ar 2,5–5 cm garu apmatojumu un šķipsnām. Tie jāsukā un jāķemmē regulāri. Tiem regulāri jāpārbauda ausis, lai pārliecinātos, ka tajos nav infekciju.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.