Velsas korgijs pembroks

Welsh Corgi (Pembroke)
Korgijs pembroks ir mazs, īss, robusts, zems suns ar lapsai līdzīgu purniņu. Tā taisnais, vidēji garais apmatojums ir ūdensizturīgs un var būt ruds, sabuļādas krāsā, dzeltenbrūns, melni lāsumains, ar vai bez baltiem raibumiem. Pieaugušu korgiju pembroku augstums skaustā ir 25–30 cm, pieauguši tēviņi sver 10–12 kg, bet mātītes — no 9 līdz 11 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Pierādījumi liecina, ka Velsas korgijs pembroks Britu salās dzīvo vismaz kopš 920. g. p. m. ē. Tiek uzskatīts, ka tos uz Velsu atveduši flāmu audēji, un no 14.–18. gs. korgiji pembroki bijuši iemīļoti ganu suņi. 1934. gadā Lielbritānijā korgijs kardigāns un korgijs pembroks tika atzīti par divām dažādām šķirnēm.

Temperaments

Korgijs pembroks ir visnotaļ paklausīgs, aktīvs sunītis. Tas ir drošsirdīgs, komunikabls un draudzīgs — maza izmēra suns ar lielu garu. Tie ir paklausīgi, uzticīgi ģimenes locekļiem un ideāli piemēroti aktīvām, darbīgām ģimenēm. Tie ir labi sargsuņi, jo modri uzmana māju un aizrautīgi ziņo par viesiem.

Veselība

Velsas korgiji pembroki ir ļoti izturīgi suņi. Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem tomēr ir iespējamas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Tādēļ pirms vaislošanas suņiem ir svarīgi veikt acu izmeklējumus. Miesasbūves dēļ tiem biežāk iespējama mugurkaula disku slimība.

Fiziskās aktivitātes

Lai arī korgijam pembrokam ir īsas kājas, tas ir selekcionēts lopu dzīšanai, un tam joprojām ir daudz enerģijas un spara. Pieaugušam sunim nepieciešamas vismaz stundu ilgas fiziskās aktivitātes.

Uzturs

Tava suņa uzturā pareizi līdzsvarotām ir jābūt visām svarīgākajām uzturvielu grupām, kā arī pastāvīgi ir jābūt nodrošinātam svaigam ūdenim. Ir svarīgi kontrolēt miesasbūves indikatorus, lai pastāvīgi nodrošinātu, ka sunim ir ideāls ķermeņa stāvoklis, un atcerēties to barot vismaz divas reizes dienā un saskaņā ar attiecīgās barības lietošanas vadlīnijām.

Kopšana

Velsas korgijam pembrokam ir vidēji garš, taisns un ūdensizturīgs apmatojums ar blīvu pavilnu. Šāda apmatojuma kopšanai jāvelta maz laika. Tie jāizsukā, lai atbrīvotos no izkritušā apmatojuma. Ja korgiji pabijuši dubļos, netīrumi pēc izžūšanas ir viegli iztīrāmi.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.