Vesthailendas baltais terjers

West Highland White Terrier
Skaistais, pinkainais apmatojums, pogas formas deguns un mazās, stāvus saslietās ausis padara šīs šķirnes suņus ļoti pievilcīgus. Tiem ir kompakts ķermenis un galva, kas līdzinās lapsas galvai. Taču to raksturīgākā iezīme ir baltais apmatojums. Divkāršā apmatojuma virskārtu veido taisns, ciets akots, bet zem tā ir mīksta un bieza pavilna. Pieaugušu Vesthailendas terjeru augstums skaustā ir 28 cm, bet svars — no 7 līdz 10 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda fiziski aktīvas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Vesthailendas baltais terjers tika selekcionēts, lai medītu ūdrus, lapsas un dažādus grauzējus. Lai izkoptu šo šķirni, no skotu terjeriem ar rupjo apmatojumu tika atlasīti baltie kucēni. Karalis Džeimss I, kurš 17. gs. 20. gados valdīja Anglijā, pieprasīja „mazos baltos sauszemes sunīšus” no Ārgailšīras Skotijā, un tie, visdrīzāk, bijuši Vesthailendas baltie terjeri! Kols Malkolms no Poltalekas Ārgailšīrā netīšām nošāva savu mīļāko terjeru (melnā krāsā) un nozvērējās, ka turpmāk viņam būs tikai balti suņi — tie bija tolaik sauktie Poltalekas terjeri. Ārgailas (Dambārtonšīrā) hercoga vārds bija Rouznīts, 19. gs. par godu hercoga interesei un aizgādnībai šos baltos terjerus sauca par Rouznīta terjeriem.

Temperaments

Vesthailendas baltais terjers ir bezbēdīgs, pārliecināts un sirsnīgs suns, kas ir pilnībā uzticīgs savas ģimenes locekļiem. Tie ir modri un bezbailīgi, un šī iemesla dēļ tie ir labi sargsuņi, taču tie var būt arī viltīgi un ietiepīgi. Ar kaķiem tie jāsapazīstina jau no mazotnes, jo pretējā gadījumā, kļūstot vecāki, tie tos vajās. Tie var būt visnotaļ nerātni, un tāpēc tiem ieteicama dresūra!

Veselība

Visizplatītākā veselības problēma ir ādas alerģijas. Šīs šķirnes suņiem iespējama arī iedzimta žokļu kaulu slimība.

Fiziskās aktivitātes

Vesthailendas baltajiem terjeriem nepieciešamas fiziskās aktivitātes. Tie ir enerģiski sunīši, kam patīk spēlēties ar bumbiņu. Tiem patīk rakņāties, un daži reizēm var aizklīst. Šī iemesla dēļ jāseko, lai dārzam būtu pienācīgs nožogojums. Pieaugušam sunim ieteicamais fizisko aktivitāšu daudzums ir apmēram viena stunda dienā, taču šie aktīvie suņi vienmēr būs priecīgi par ilgākām nodarbēm!

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Kad Vesthailendas baltais terjers izvārtās dubļos, vislabāk ir ļaut tam izžūt un pēc tam dubļus izsukāt. Apmatojums divas vai trīs reizes jāizplūkā ar roku profesionālam suņu frizierim. Viss, kas nepieciešams, lai atbrīvotos no izkritušā apmatojuma, ir kopšana reizi nedēļā.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.