Vidējais vācu špics

German Spitz Mittel
Vidējais vācu špics ir mazs, kompakts, garspalvains suns ar špicam tipisku galvu un uz muguras saritinātu asti. Šis suns iespējams visās krāsās un krāsu variācijās (sīkāku informāciju skatīt šķirnes standartā). Suņa dzimumam vajadzētu būt acīmredzamam, jo tēviņi ir vīrišķīgāki, bet mātītes — sievišķīgākas. Pieaugušu vidējo špicu augstums skaustā ir 30–38 cm, bet svars — no 7 līdz 11 kg.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama vidēja līmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama katru dienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Vokāli ļoti aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar citiem mājas mīluļiem
 • Var būt vajadzīga dresūra, lai sadzīvotu ar bērniem

Izcelsme

Vācu špics cēlies tieši no ziemeļu ganu suņiem, piemēram, samojediem, kurus vikingi viduslaikos ieveda Vācijā un Holandē. Šie suņi pēc tam izplatījās visā Eiropā un tika sakrustoti ar citiem ganāmpulka dzīšanas/ganu suņiem, liekot pamatu špicu paveidam. Līdz 18. gadsimtam špici britu sabiedrībā bija kļuvuši par modes lietu, un Viktorijas laikmetā selekcijas rezultātā tika izveidoti punduršpici. Mūsdienu vācu špici Apvienotajā Karalistē ir divu izmēru, un suņu audzētāju klubs ir aizliedzis abu izmēru suņu savstarpējo krustošanu. Tomēr, ņemot vērā jauktos priekštečus, vidējo vācu špicu metienos dažkārt ir iespējams kāds mazais vācu špics un otrādi.

Temperaments

Vācu vidējais špics ir jautrs, draudzīgs suns. Pārliecināts, līdzsvarota temperamenta pavadonis, kam nevajadzētu piemist nervozitātes vai agresijas pazīmēm. Šie suņi ir ļoti aktīvi un modri, mīl cilvēka sabiedrību, un tiem nav nekā labāka, kā būt iesaistītiem visās ģimenes aktivitātēs.

Veselība

Vācu vidējie špici ir samērā veselīgi, taču, tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas iedzimtas acu problēmas, un tāpēc pirms vaislošanas ieteicams veikt acu izmeklējumus. Šīs šķirnes suņiem ir iespējama arī epilepsija un pārejoša ceļa bļodiņu izslīdēšana no vietas.

Fiziskās aktivitātes

Salīdzinot ar pārējām, lielākajām šķirnēm, vācu vidējam špicam nepieciešamas nelielas fiziskās aktivitātes. Pieaugušam sunim vajadzētu pietikt ar apmēram pusstundu dienā, taču, ja piedāvāsi, tas būs ar mieru arī uz ilgākām nodarbēm. Tiem patīk skriet vai pastaigāties, un tie labprāt atrod sev nodarbes dārzā visu dienu.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Vairākas reizes nedēļā rūpīgi izsukājot, apmatojums būs tīrs un bez savēlumiem. Apmatojums jāsukā „nepareizajā virzienā”. Īpaša uzmanība jāpievērš ausīm un elkoņiem, kur savēlušies kamoli var veidoties daudz straujāk. Tēviņi maina apmatojumu reizi gadā, bet mātītes — divas reizes gadā: tad tiek nomainīta lielākā daļa apmatojuma.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.