Your Pet, Our Passion.
Pro Plan logo
Suņu diabēts
Zeltainais retrīvers valkā plastmasas konusu

Atbalsts sunim pēc operācijas

9 minūtes lasāmviela
Pro Plan logo
Sponsorējis Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Laiks, kad suns atgūstas no operācijas, var būt stresa pilns jums abiem. Bet ar tavām rūpēm un veterinārārsta profesionālo padomu, drīz vien visam vajadzētu atgriezties vecajās sliedēs. Šajā rakstā ir aplūkoti daži veidi, kā tu vari atbalstīt savu četrkājaino draugu atveseļošanās perioda laikā.

Brūces un šuves

Ja sunim ir šuves, rūpīgi tās novēro. Dažas var būt iekšējas, bet, ja rodas apsārtums, pietūkums, izdalījumi vai asiņošana, ir jāvēršas pie veterinārārsta. Šuves parasti tiek izņemtas pēc aptuveni desmit dienām, tomēr tas ir atkarīgs no operācijas veida. Iekšējās šuves ir paslēptas zem ādas un dabiski uzsūcas pašas, taču veterinārārsts vienalga var lūgt atvest suni uz apskati, lai pārbaudītu, vai dzīšana norit veiksmīgi.

Pārsēji

Pārsēji var traucēt sunim. Ir ļoti svarīgi, lai pārsēji vienmēr būtu sausi, citādi tie var radīt ādas bojājumus. Pievērs uzmanību krāsas maiņai, nepatīkamai smakai vai pietūkumam virs vai zem pārsēja. Šaubu gadījumā noteikti sazinies ar veterinārārstu.

Apkakles

Apkakles ir paredzētas tam, lai neļautu suņiem laizīt vai kasīt brūces, kā arī tam, lai tie negrauztu pārsējus. Ir ļoti svarīgi, lai suns nēsātu apkakli, kad vien tas ir iespējams, jo īpaši uz nakti, kad suns tiek atstāts viens. Tavs mīlulis drīz vien pieradīs pie apkakles, taču tā var traucēt ēst un dzert; ja tā notiek, apkakli maltīšu laikā var noņemt.

Barošana

 

Pārtikai ir būtiska nozīme suņa atveseļošanās procesā, tādēļ veterinārārsts var ieteikt pāriet uz īpaši izstrādātu ārstniecisko uzturu. Tā kā daudziem suņiem atveseļošanās procesa laikā var zust apetīte, uzturs ar augstu enerģētisko vērtību nodrošinās to, ka ar nelielu porciju tiek saņemts maksimāls kaloriju daudzums. Olbaltumvielām bagāts uzturs var arī palīdzēt atgūties un izveseļoties, vienlaikus stiprinot imūnsistēmu.