Kā samazināt matu kamolu veidošanos

How to reduce your cat’s hairballs

Kā samazināt matu kamolu veidošanos

How to reduce your cat’s hairballs

Kā samazināt matu kamolu veidošanos

How to reduce your cat’s hairballs
2018. gada 13. septembris

Kā samazināt matu kamolu veidošanos

Kaķi ir skaisti dzīvnieki, un to apmatojums parasti ir spīdīgs un ļoti tīrs. Tas tāpēc, ka kaķi savu apmatojumu kopj ārkārtīgi rūpīgi. Pētījumi ir pierādījuši, ka kaķi vidēji 8 % sava nomoda pavada, kopjot apmatojumu!

How to reduce your cat’s hairballs

Kas izraisa matu kamolu veidošanos?


Kaķi kopj visa ķermeņa apmatojumu, izmantojot savu raupjo mēli un priekšķepas. Laizīšanas process stimulē ādas sekrētus, kas uztur apmatojuma ūdensizturību un spīdumu, savukārt siekalas, kas paliek uz apmatojuma, pasargā kaķi no pārkaršanas siltā laikā. Ja tev ir vairāki kaķi, varbūt būsi ievērojis, ka tie mēdz pavadīt laiku, gulšņādami savās iecienītākajās atpūtas vietās un aprūpēdami viens otru.

Tomēr šai rūpīgajai kopšanai ir viens trūkums — gremošanas traktā veidojas matu kamoli.

„Atskabargas” uz kaķa mēles darbojas līdzīgi ķemmei: mats tiek satverts, bet pēc tam — norīts. Lielākā daļa apmatojuma izkļūst no ķermeņa ar fēcēm, taču daļa norīto matu var palikt vēderā, kur gremošanas trakta kustības tos savērpj kamolos vai „desiņās”. Kad kamols kļuvis pietiekami liels, tad vai nu kaķis to atvemj, vai arī kamols virzās lejup pa zarnu traktu, kur tas var izraisīt zarnu nosprostošanos.

Tas ir dabisks process, tomēr tas rada raizes daudziem kaķu īpašniekiem. Klepus, rīstīšanās vai atvemšana vienas līdz divu stundu laikā pēc maltītes liecina, ka kaķim var būt izveidojušies matu kamoli.

Kaķiem, kas sevi apkopj pārmērīgi (vai met spalvu), apmatojuma kamolu veidošanās un atvemšanas risks ir lielāks. Arī garspalvainiem kaķiem matu kamoli veidojas biežāk, un tas var nosprostot zarnas — pat kaķēniem.

Kā es varu palīdzēt?


Ja pamani, ka kaķis bieži atvemj matu kamolus, lūdz padomu veterinārārstam. Tomēr ir daži paņēmieni, kā palīdzēt samazināt matu kamolu veidošanos:

  • Regulāri sukā savu kaķi, lai noņemtu izkritušo apmatojumu un novērstu matu pārmērīgu norīšanu;
  • Pārliecinies, ka kaķim nav blusu, jo tās liek kaķim kopt sevi biežāk, un tas veicina matu norīšanu;
  • Baro kaķi ar speciāli izstrādātu barību, kas veicina norītā apmatojuma izvadīšanu no organisma.

Barība ar augstu šķiedrvielu saturu var palīdzēt samazināt matu kamolu veidošanos. Šķiedrvielas virza matus cauri zarnām, un tie nonāk fēcēs, nevis tiek atvemti ar matu kamoliem.

PURINA® PRO PLAN® kaķu barības klāstā Housecat un Derma Plus (sausā barība), kā arī Nutrisavour Housecat un Derma Plus (konservi) satur daudz šķiedrvielu, un tās ir izstrādātas, lai palīdzētu samazināt matu kamolu veidošanos kaķa vēderā un veicinātu matu izvadīšanu cauri zarnām.

Kopīgo šo ar draugiem

ShareEmailtwitterFB