Your Pet, Our Passion.
Pro Plan logo
Kaķis skatās uz bļodu

Vai manam kaķim ir pārtikas alerģija?

2 minūtes lasāmviela
Pro Plan logo
Sponsorējis Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Pārtikas alerģijas kaķiem novērojamas reti. Tiem mēdz attīstīties reakcija pret vienu olbaltumvielu sastāvdaļu noteiktā barībā, kas izraisa alerģisku iekaisuma reakciju. Nejauc pārtikas alerģiju ar daudz biežāk sastopamo pārtikas nepanesību, kas nav tik smaga un izraisa pavisam citādus fizioloģiskos procesus.

Tipiskie pārtikas alerģijas simptomi ir šādi:

  • ādas problēmas — nieze, apsārtums, laukumi bez apmatojuma vai nobrāzumi;
  • atkārtotas ausu infekcijas;
  • pastiprināta matu kamolu veidošanās;
  • kuņģa-zarnu trakta problēmas, tostarp vemšana un caureja;
  • retos gadījumos — elpošanas problēmas.

Ja tev ir aizdomas, ka kaķim varētu būt pārtikas alerģija, vienmēr konsultējies ar veterinārārstu. Nemēģini uzsākt uztura izmēģinājumus paša spēkiem, jo tie var novest pie nepareiza vai nepietiekama uztura — un tavam kaķim var būt cita problēma, kurai nepieciešama atšķirīga ārstēšana.,

Pārtikas alerģijas diagnosticēšana

Visefektīvākā metode pārtikas alerģijas noteikšanai ir izslēgšanas diēta. Kaķis tiek barots ar speciālu hidrolizētu uzturu (piemēram, PURINA® PRO PLAN® VETERINARY DIETS Feline HA St/Ox Hypoallergenic), kurā Olbaltumvielas ir sašķeltas tik mazās daļiņās, ka tās nespēj izraisīt alerģisku reakciju. Savukārt, uzsākot lietot uzturu, kas satur Olbaltumvielas un ogļhidrātus, ko kaķis līdz šim nav ēdis, var pārbaudīt pārtikas nepanesību.

Ja, uzsākot lietot jaunu uzturu, simptomi pazūd vai stāvoklis ievērojami uzlabojas, var apstiprināt pārtikas alerģiju.

Izslēgšanas diētas ilgums atkarīgs no problēmas veida. Piemēram, ādas problēmu gadījumā īpašs uzturs jālieto 4–12 nedēļas. Šai ir jābūt vienīgajai kaķa barībai, tātad kārumi nav atļauti. Pieturēties pie šāda uztura plāna var būt ļoti grūti, īpaši, ja mājās ir vairāk nekā viens kaķis. Tāpēc ņem vērā to, ja kaķis ir ēdis citu barību, un konsultējies ar veterinārārstu, ja kaķis atsakās no jaunās barības.

Pēc diētas izmēģinājuma

Diētas noslēgumā veterinārārstam būs atkārtoti jāizvērtē kaķa veselības stāvoklis. Ja uzlabojumu nav, ārsts var apsvērt citas saslimšanas. Ja pēc diētas ir redzami uzlabojumi, veterinārārsts var ieteikt pakāpeniski atsākt lietot Olbaltumvielas un vērot atbildes reakciju.

Ja pēc barības lietošanas atsākšanas simptomi atkal parādās, iemesls var būt atrasts, tomēr vienmēr pastāv iespēja, ka alerģisko reakciju izraisa vairāk nekā viens barības veids.

Pareizās barības atrašana

Kad esi noteicis, kuras sastāvdaļas izraisa problēmu, vari ar veterinārārstu pārspriest, kuru barību izvēlēties kaķa veselībai visa mūža garumā. Ja klīniskās pazīmes ir bijušas smagas un uztura maiņa uzlabojusi stāvokli, ārsts var ieteikt turpināt lietot speciālo hidrolizēto barību ilgtermiņā.

Attiecīgie Pro Plan veidotie raksti:

Pro Plan