Rūpes par novecojošu kaķi

Rūpes par novecojošu kaķi

Rūpes par novecojošu kaķi

Rūpes par novecojošu kaķi

Rūpes par novecojošu kaķi

Rūpes par novecojošu kaķi
2018. gada 31. jūlijs

Rūpes par novecojošu kaķi

Lai arī kaķi pēc 7 gadu vecuma tiek uzskatīti par senioriem, nav nekāda iemesla, kādēļ tie nevarētu baudīt kvalitatīvu dzīvi vēl ilgi pēc šī vecuma sasniegšanas. Patiesībā vidējais kaķa dzīves ilgums mūsdienās ir vairāk nekā 14 gadu, līdz ar to kaķi ir seniori vairāk nekā 50 % savas dzīves. Šajā rakstā apskatīta novecošanas ietekme uz kaķiem un arī padomi, kā palīdzēt kaķim saglabāt lielisku veselību pēc iespējas ilgāk.

Rūpes par novecojošu kaķi

Cik vecs ir tavs kaķis cilvēka gados?


Kaķa vecums Pielīdzināmais cilvēka vecums

7 44

8 48

9 52

10 56

11 60

12 64

13 68

14 72

15 76

16 80

17 84

18 88

19 92

20 96

21 100

Kā novecošana ietekmē kaķi


Kaķim kļūstot vecākam, tu sāksi pamanīt dažas no zemāk minētajām novecošanas pazīmēm. Tāpat kā cilvēkiem, gadu gaitā šīs pazīmes kļūs arvien redzamākas.

  • Zemāks aktivitātes līmenis
  • Vājāka vēlme uzturēties ārpus telpām
  • Ilgāki miega periodi
  • Vājāka imūnsistēmas darbība
  • Pavājināta apetīte vai izvēlība attiecībā uz ēdienu
  • Rotaļības zudums
  • Biežāka vokalizēšana
  • Retāka sevis kopšana


looking after your ageing cat

Kā uzturēt novecojoša kaķa veselību


Novecojot kaķi dabiski kļūst arī lēnāki, tāpēc kaķa saimniekam jāpalīdz kaķim nezaudēt miesas un prāta možumu.

Viens no labākajiem veidiem, kā to sasniegt, ir regulāras rotaļas. Tādas rotaļlietas kā tvarstāma pele vai auklā iesieta mantiņa palīdz nodarbināt kaķa muskuļus, locītavas un trenēt refleksus. Tāpat tiek stimulētas kaķa smadzenes un uzturēta modrība.

Atjautības rotaļu barotava ir lielisks veids, kā vingrināt kaķa ķermeni un prātu. Barošanas spēle liek kaķim pacīnīties par kārumu, kas palīdz uzturēt veselīgu ķermeņa svaru, jo, kaķim novecojot, tā aktivitātes līmenis samazinās.

Kā uzturs var palīdzēt?


Līdz ar vecumu mainās kaķa ķermenis un dzīvesveids, tāpēc nepieciešamas izmaiņas arī uzturā. Īpaši izstrādāta barība, piemēram, PURINA® PRO PLAN® ADULT 7+, var palīdzēt mazināt novecošanās pazīmes un uzturēt kaķa veselību lieliskā stāvoklī arī seniora vecumā.

Šī barība satur unikālu uzturvielu kombināciju LONGEVIS — ir pierādīts, ka tā kaķiem pēc 7 gadu vecuma sasniegšanas pagarina dzīves ilgumu par vidēji 1 gadu. Šis komplekts satur augstu vitamīnu līmeni imūnās, nieru un gremošanas sistēmas stiprināšanai, un pareizi sabalansētas minerālvielas veselīgai urīnceļu sistēmai.

PURINA® PRO PLAN® klāstā ir divas barības, kas bagātinātas ar uzturvielu kompleksu LONGEVIS. Uzzini vairāk par katru no tām:

  • PURINA® PRO PLAN® ADULT 7+
  • PURINA ® PRO PLAN® STERILISED ADULT 7+


Kopīgo šo ar draugiem

ShareEmailtwitterFB