Your Pet, Our Passion.
Pro Plan logo
Izproti kaķa diabētu
Pūkainu kaķi pārbauda veterinārārsts.

Kā palīdzēt kaķim atlabt pēc operācijas

2 minūtes lasāmviela
Pro Plan logo
Sponsorējis Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Pēc ķirurģiskas operācijas kaķis var būt gurdens gan nepatīkamās pieredzes, gan anestēzijas līdzekļu dēļ. Tu noteikti vēlies, lai kaķis atlabtu pēc iespējas ātrāk, un ir vairāki veidi, kā tu to vari veicināt mājas apstākļos.

Veterinārārsts sniegs kaķa stāvoklim atbilstošus padomus, noteiks pārbaužu laikus un izrakstīs pēc operācijas lietojamās zāles — rūpīgi seko visām ārsta sniegtajām norādēm.

Pēc anestēzijas kaķis būs miegains. Tomēr apetītei un pašsajūtai jābūt labai, bez sāpju pazīmēm. Pilnīga atlabšana var aizņemt kādu laiku, taču, ja jūti, ka kaut kas nav kārtībā, nekavējoties sazinies ar veterinārārstu.

Brūces un šuves

Ja kaķim ir šuves, rūpīgi tās novēro. Dažas no tām var būt iekšējas, bet apsārtumu, pietūkumu, izdalījumu vai asiņošanas gadījumā ir jāvēršas pie veterinārārsta. Ja šuves neuzsūcas, tās parasti izņem pēc aptuveni desmit dienām, taču tas var mainīties atkarībā no operācijas veida un vietas, kurā šuves atrodas. Iekšējās šuves ir paslēptas zem ādas un dabiski uzsūcas pašas, taču veterinārārsts vienalga var lūgt atvest kaķi uz apskati, lai pārbaudītu, vai dzīšana norit sekmīgi.

Pārsēji

Pārsēji var kaķim traucēt. Ir ļoti svarīgi, lai pārsēji vienmēr būtu sausi, citādi tie var radīt ādas bojājumus. Kaķiem, kam ir pārsēji, nevajadzētu ļaut iet ārā, jo tie var saplēst pārsēju, saslapināt vai notraipīt to. Pieskati, vai neparādās krāsas maiņa, nepatīkama smaka vai pietūkums virs vai zem pārsēja, un uzmani, vai kaķis neklibo un necieš sāpes. Šaubu gadījumā noteikti sazinies ar veterinārārstu.

Apkakles

Pēcoperācijas apkakles pārsvarā ir piltuves formas un izgatavotas no plastmasas; tās mēdz saukt arī par „Elizabetes” apkaklēm. Tomēr tagad pieejamas arī mīkstākas, no auduma darinātas apkakles, kas tavam kaķim var būt ērtākas. Raugies, lai apkakle būtu tīra, un izņem visus pārtikas pārpalikumus, kas tajā sabirst, kaķim ēdot.

Apkakles ir paredzētas tam, lai neļautu kaķim laizīt un kasīt brūces, kā arī tam, lai tas negrauztu pārsējus. Ir ļoti svarīgi, lai kaķis nēsātu apkakli pēc iespējas pastāvīgi, jo īpaši naktī, kad kaķis tiek atstāts viens. Kaķis drīz vien pieradīs pie apkakles, taču tā var traucēt ēst un dzert; ja tā notiek, apkakli maltīšu laikā var noņemt.

Ja apkakles nēsāšana kaķi pārlieku satrauc, sazinies ar savu veterinārārstu un pārrunājiet citus risinājumus.

Barošana

Līdzīgi kā cilvēkiem, arī kaķim pēc anestēzijas var būt slikta pašsajūta, tāpēc pēc operācijas apejies ar kaķi īpaši uzmanīgi. Atgriežoties mājās, pasniedz kaķim vieglu maltīti. Izmanto viegli sagremojamu barību, ko ieteicis veterinārārsts, vai pasniedz kaķim tikai ceturto daļu no parastā barības daudzuma. Raugies, lai kaķim ir pietiekami daudz dzeramā ūdens un lai barības un ūdens trauki atrodas tuvu un kaķim nav tālu jāiet.

Fiziskās aktivitātes

Pat visaktīvākajiem kaķiem atpūta atveseļošanās laikā ir ārkārtīgi svarīga. Raugies, lai kaķis paliktu iekštelpās, līdz izņemtas visas šuves vai līdz brīdim, ko noteicis veterinārārsts. Šis nav īstais laiks fiziskām aktivitātēm, jo jebkura pārmērīga aktivitāte var izraisīt komplikācijas. Palīdzi kaķim saglabāt mieru.

Vaicā veterinārārstam, kā vislabāk atturēt kaķi no skriešanas pa kāpnēm vai lēkšanas uz mēbelēm. Vienkāršākais risinājums varētu būt kaķa turēšana vienā telpā.

Attiecīgie Pro Plan veidotie raksti:

Pro Plan
2 minūtes lasāmviela

Izproti kaķa urīnceļu slimību

7 minūtes lasāmviela

Jauna kaķa uzņemšana mājās: praktiski ieteikumi

2 minūtes lasāmviela

Vai manam kaķim ir pārtikas alerģija?