Your Pet, Our Passion.
Pro Plan logo
Drošība telpās
Mazs kaķēns sēž ar suni garā zālē

Kaķa iepazīstināšana ar citiem mājdzīvniekiem

2 minūtes lasāmviela
Pro Plan logo
Sponsorējis Pro Plan
According to the World Health Organization, is "a state of complete physical, mental and...Read more

Pirms kaķa uzņemšanas jaunajās mājās jāapdomā, kā vislabāk to iepazīstināt ar citiem mājdzīvniekiem. Tas palīdzēs mazināt stresu gan jaunpienācējam, gan jau esošajiem ģimenes mīluļiem.

Ja tev mājās jau ir kaķis, uzņemt mājās vēl vienu kaķi nav laba doma. Kaķi ir savrupi dzīvnieki un labprātāk dzīvo mājās kā vienīgie kaķi.

Iepazīstināšana ar jaunu kaķi, visticamāk, radīs stresu abiem dzīvniekiem, un tādēļ nereti vienam vai abiem kaķiem sāksies uzvedības problēmas. Viens kaķis var mēģināt dominēt pār otru, un tas var izraisīt gan emocionālo stresu, gan cīniņus un savainojumus.

Turklāt bailīgākais no kaķiem var sākt urinēt un nokārtoties ārpus kastītes un nepieņemamās vietās. Tāpat var sākties arī ēšanas traucējumi, un viena kaķa valdonīgums var izraisīt aptaukošanos vienam, un nepietiekamu uzturu — otram kaķim.

Ja tu vēlies vairāk nekā vienu kaķi, izvērtē to vajadzības un izrādi visas tiem nepieciešamās rūpes. Ilgstošai kopdzīvei labāk pielāgojas viena vecuma kaķi (kā arī kaķi no viena metiena un vecāki ar pēcnācējiem).

Kaķēna iepazīstināšana ar pieaugušu kaķi

Ir vairāki veidi, kā atvieglot kaķu savstarpējo iepazīšanos.

  • Nodrošini katram kaķim pietiekami daudz personiskās telpas. Tas nozīmē, ka katram kaķim vajadzīga sava tualete un vēl viena papildu kaķu tualete mājā
  • Katram kaķim nepieciešams savs ēdiena un ūdens trauciņš
  • Atsevišķas vietas, kurp aizmukt un noslēpties un kurās tie jūtas drošībā
  • Veterinārārstam ir pieejami sintētiskie feromonu preparāti, kas stresa brīžos var palīdzēt nodrošināt kaķiem mierīgu, relaksējošu vidi.

Kaķis ar kaķēnu vai citu kaķi jāiepazīstina lēnām un pakāpeniski. Dod kaķiem brīvību un nodrošini piemērotu vietu, kur tiem droši vienam otru izpētīt. To var darīt, izmantojot kaķu pārnēsājamo kasti vai dzīvnieku sētiņu, kurā jaunpienācējs ir pasargāts no uzbrukuma. Tajā pašā laikā kaķis, kas jau dzīvo pie tevis, var nesteidzoties izpētīt jaunpienācēju un jebkurā brīdī aizbēgt vai patverties drošībā.

Pakāpeniski attīsti šīs iepazīšanās epizodes, taču ņem vērā — kaķu sākotnējie centieni sadzīvot var ilgt no dažām dienām līdz pat dažiem mēnešiem. Novēro uzvedības problēmu pazīmes!

Kaķēna iepazīstināšana ar suni

Kaķa iepazīstināšana ar suni rada mazāk stresa nekā divu kaķu iepazīšanās, taču arī šajā situācijā ir iespējami riski. Suņi ir bara dzīvnieki, un tie ir daudz atvērtāki jaunpienācēju uzņemšanai, tomēr var baidīties no svešajiem un izrādīt agresiju. Šie dzīvnieki jāiepazīstina tikpat uzmanīgi kā divi kaķi, un jāatvēl pietiekami daudz laika pakāpeniskai iepazīstināšanai, vienu no dzīvniekiem pasargājot pārnēsāšanas kastē vai sētiņā.

Visbeidzot — vienmēr uzraugi savstarpēji nepazīstamu dzīvnieku satikšanās reizes! Tas jāievēro līdz tie pilnībā pielāgojušies viens otram — līdz tie nešņāc un nerūc viens uz otru, nebēg un neslēpjas un, vissvarīgāk, sāk gulēt viens otra tuvumā, kopā spēlēties u. tml.

Ja tu uztraucies par šo procesu, tad konsultējies ar veterinārārstu vai vietējo dzīvnieku uzvedības speciālistu.

Attiecīgie Pro Plan veidotie raksti:

Pro Plan
2 minūtes lasāmviela

Izproti kaķa urīnceļu slimību

7 minūtes lasāmviela

Jauna kaķa uzņemšana mājās: praktiski ieteikumi

2 minūtes lasāmviela

Vai manam kaķim ir pārtikas alerģija?