Japāņu hins

Japanese Chin
Japāņu hins ir smalks klēpja sunītis. Pieaugušu suņu augstums skaustā ir 20–27 cm, bet svars — no 1,8 līdz 3,2 kg. Šiem elegantajiem un aristokrātiskā izskata suņiem ir kupls, garš, taisns, mīksts un zīdains apmatojums. Apmatojums var būt melns ar baltu vai ruds ar baltu.
 • Nepieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda pusstundu ilgu pastaigu dienā
 • Maza auguma dekoratīvais suns
 • Nedaudz slienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Klusējošs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Lieliski satiek ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Japāņu hins ir sena šķirne. Tiek uzskatīts, ka tā izcēlusies Ķīnā un Japānā nonākusi kā dāvana imperatoram no Ķīnas karaliskā galma. Šķirne kā pavadoņi tika audzēti tik maza izmēra, lai karaliskās ģimenes un dižciltīgās dāmas tos varētu ievietot kimono piedurknēs. Daži suņi tika uzdāvināti karaliskajiem sūtņiem, un dažus japāņu hinus Eiropā 17. gadsimtā, iespējams, ieveda portugāļu jūrnieki, taču kaut cik ievērojamā daudzumā tie parādījās tikai 19. gadsimta beigās un strauji kļuva ļoti pieprasīti.

Temperaments

Japāņu hins, kas gadsimtiem ilgi audzēts kā pavadonis, ir jautrs, maigs, sirsnīgs sunītis, kas dievina cilvēka sabiedrību un necieš pārāk ilgi palikt viens. Tas mīl bērnus, taču, ņemot vērā suņa izmērus, tam vislabāk dzīvot mājā, kurā ir vecāki bērni, kas nevar nejauši to satraumēt.

Veselība

Japāņu hina pieplacinātā purna daļa nozīmē, ka tam biežāk ir iespējamas elpošanas problēmas. Šī iemesla dēļ jāizvairās no fiziskas pārpūles un pārkaršanas. Tāpat kā daudziem maza izmēra suņiem, tiem iespējama arī pārejoša ceļu bļodiņu izslīdēšana no vietas (ceļa skriemeļu izmežģījumi).

Fiziskās aktivitātes

Japāņu hiniem dienā nav nepieciešams daudz fizisko aktivitāšu — tiem pilnībā pietiks ar apmēram stundu dienā. Jāizvairās no fiziskām nodarbēm ar šiem suņiem karstumā, jo pieplacinātā purna dēļ tiem ir iespējama apgrūtināta elpošana. Tā vietā labāk iziet pastaigā agra rīta vēsumā vai vakarā.

Uzturs

Dekoratīvajām šķirnēm ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka šie suņi ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām, bet bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Lai japāņu hinu apmatojums nesaveltos, tas jāsukā divas vai trīs reizes nedēļā. Tāpat ir jāseko acu kaktiņu tīrībai, nepieciešamības gadījumā izslaukot tos ar mitru vates tamponu. Interesanti, ka vārds „Chin” (hins) nozīmē „kaķim līdzīgs”, un šie suņi bieži vien ar ķepām tīra purnu kā kaķi.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.