Kavaliera karaļa Čārlza spaniels

Cavalier King Charles Spaniel
Kavaliera karaļa Čārlza spaniels ir mazs spaniels ar īsu, bet izteiktu purnu, lielām, brūnām acīm un zīdainu apmatojumu, kas var būt melns ar dzeltenbrūnu, rubīnsarkans, ruds ar baltu (blenheima krāsā) un trīskrāsains (kastaņkrāsas lāsumi uz pērļu balta fona). Pieaugušu suņu augstums skaustā ir 30–33 cm, bet svars — no 5,5 līdz 8 kg.
 • Pieredzējušiem saimniekiem piemērots suns
 • Nepieciešama pamatlīmeņa dresūra
 • Izbauda mierīgas pastaigas
 • Izbauda stundu ilgu pastaigu dienā
 • Neliela auguma suns
 • Gandrīz neslienājas
 • Kopšana nepieciešama ik pārdienu
 • Šķirne nav hipoalergēna
 • Komunikabls un vokāli aktīvs suns
 • Sargsuns. Rejošs un modrs
 • Lieliski satiek ar citiem mājas mīluļiem
 • Lielisks ģimenes suns

Izcelsme

Sākotnēji kavaliera karaļa Čārlza spanielu selekcionēja no toispaniela, kas redzams 16., 17. un 18. gadsimtu gleznotāju (piemēram, Ticiāna un Geinsboro) darbos. Tas bija ļoti izplatīts kā dāmu sunītis un tika izmantots klēpja sildīšanai. Karalim Čārlzam II viņa spanieli patika tik ļoti, ka viņš no tiem bija nešķirams. Līdz 19. gadsimtam populārāks bija kļuvis paveids ar uzrauto purniņu, un sākotnējais paveids bija gandrīz izzudis. Tos saglabāja Marlboro hercogs, audzējot šos suņus Blenheimas pilī. 1926. gadā amerikānis Rosvels Eldridžs mēģināja atjaunot sākotnējos kavaliera karaļa Čārlza spanielus, piedāvājot balvu par suni, kas izskatītos tāpat kā vēsturiskajos mākslas darbos. Balva 25 mārciņu apmērā tika izsludināta „Crufts”, un tiem laikiem tā bija krietna summa.

Temperaments

Šis ir sirsnīgs suns ar pieticīgām prasībām, draudzīgs ar visiem, un tādēļ tas ir labs pavadonis prātīgiem bērniem un aktīvākiem gados vecākiem cilvēkiem. Šie suņi rej ne pārāk daudz, taču par svešiniekiem tie paziņos. Tā kā šie suņi vairumu cilvēku uztver labsirdīgi, tie kā sargsuņi nav piemēroti. Kavaliera karaļa Čārlza spaniels satiek ar visiem, tostarp kaķiem un citiem maza izmēra mājas mīluļiem. Šie samērā nelielie un komunikablie suņi ir labi pavadoņi ceļojuma laikā.

Veselība

Kavaliera karaļa Čārlza spanielu izplatītākās iedzimtās problēmas ir sirdsslimība un galvas smadzeņu/muguras problēma (siringomielija). Tāpat kā daudzu šķirņu suņiem, tiem ir iespējamas arī dažādas iedzimtas acu slimības un gūžu displāzija (slimība, kas var izraisīt kustību traucējumus). Šī iemesla dēļ suņiem pirms vaislošanas ļoti svarīgi ir veikt acu, gūžu, galvas smadzeņu/mugurkaula izmeklējumus.

Fiziskās aktivitātes

Karaļa Čārlza spaniels pielāgosies tādam fizisko aktivitāšu daudzumam, kādu tu tam būsi gatavs piedāvāt, taču, lai neiedzīvotos virsnormas svarā, tiem fiziskās aktivitātes ir nepieciešamas regulāri. Orientējošais daudzums ir divas stundas dienā, taču tiem patīk arī rotaļas un dresūra, kur tiem var būt labi panākumi.

Uzturs

Maza izmēra suņiem ir ātra vielmaiņa, un tas nozīmē, ka tie ātri patērē enerģiju, savukārt to mazais kuņģa izmērs nozīmē, ka tos jābaro mazām porcijām un bieži. Maza izmēra suņiem paredzētās barības ir īpaši izstrādātas, lai tajās būtu atbilstīgs svarīgāko uzturvielu daudzums, kā arī lai krokešu izmērs būtu piemērots maza izmēra mutītēm. Tas arī veicina sakošļāšanu un uzlabo gremošanu.

Kopšana

Kavaliera karaļa Čārlza spanieli rūpīgi jākopj reizi nedēļā. Reizi mēnesī jāapgriež nagi un apmatojums starp pēdu spilventiņiem. Šie suņi maina apmatojumu, taču, labi kopjot, apmatojuma daudzums uz mēbelēm būs visnotaļ neliels. Īpaša uzmanība jāpievērš ausīm, jo tās ir nokarenas un ar ļoti nelielu gaisa cirkulāciju tajās. Nenodrošinot pienācīgu kopšanu, ausīs ir iespējama infekcija.

Suns ğimenē ar bērniem

Lai arī tradicionāli tiek uzskatīts, ka daudzi suņi pret bērniem izturas labi (piemēram, medību suņi), visiem suņiem un bērniem ir jāmāca satikt ar citiem un cienīt vienam otru, lai uzturēšanās kopā būtu droša. Bet pat tad suņus un mazus bērnus nekad nedrīkst atstāt kopā bez uzraudzības, un pieaugušajiem pastāvīgi ir jāseko līdzi viņu savstarpējām darbībām.

Dog

Vai šī tev ir pati piemērotākā suņu šķirne?

Visiem suņiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura suņu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un suņa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Suņa adoptēšana no dzīvnieku patversmes vai glābšanas organizācijas sniedz ārkārtīgi lielu gandarījumu. Bieži vien tādējādi ir iespējams tam dzīvē sniegt otro iespēju. Patversmēs ir daudz suņu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošu ģimeni un pastāvīgas mājas. Cienījamās patversmēs pievērsīs ļoti lielu uzmanību vispiemērotākā saimnieka atrašanai katram sunim. Personāls iegūst visu iespējamo informāciju par uzņemto suni un, pirms savest tevi kopā ar kādu no saviem suņiem, atvēl laiku, lai iepazītos ar tevi, tavu ģimeni un dzīvesveidu. Darbinieki arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem, kas varētu rasties pirms un pēc adopcijas.

Laba audzētāja atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kucēnam, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Sazinies ar Kinoloģisko federāciju vai audzētāju klubu, kam var būt pieejamo metienu saraksti vai kuri var sniegt informāciju par audzētājiem tavā dzīvesvietā. Centies izvēlēties audzētāju, kas ietilpst Kinoloģiskās federācijas apstiprinātā audzētāju sistēmā. Apmeklē suņu izstādes, lai klātienē tiktos ar audzētājiem un uzzinātu par izvēlētās šķirnes kucēnu pieejamību.

Suņa ievešana mājās

Maza kucēna ievešana mājās vai jaunu māju sniegšana pieaugušam sunim ir ārkārtīgi aizraujošs laiks ikvienam. Kamēr gaidi lielo dienu, var būt nepieciešami laika kavēkļi. Par laimi pastāv vairāki sagatavošanās darbi, kas ir jāpaveic pirms jaunā drauga ierašanās.