Padomi, kā sagatavoties veterinārārsta virtuālam apmeklējumam

Tavam mīlulim jāapmeklē veterinārārsts, taču neesi pārliecināts, vai tā būtu pareiza rīcība, ņemot vērā pašreizējo situāciju? Neatkarīgi no tā, vai tā ir kārtējā veselības pārbaude vai ārkārtas situācija, labākais, ko vari darīt, ir vispirms piezvanīt savam veterinārārstam. Viņš pastāstīs, kādus padomus iespējams sniegt par ikdienas aprūpi pa tālruni, vai arī informēs par to, kāda kārtība veterinārajā klīnikā noteikta, ņemot vērā sociālās distancēšanās noteikumos un citus ieviestos drošības pasākumus.

Daži vienkārši padomi:

1. Vispirms sazvanies, lai apjautātos par iespējamo kārtību, lai veterinārārsts varētu sniegt padomus, kā rīkoties. Ja iespējams, atliec plānveida aprūpi.

2. Ja iespējams, saņem receptes attālināti, nevis personiski tiekoties ar veterinārārstu.

3. Pavaicā, vai tavs mīlulis var pierakstīties pie ārsta attālināti.

4. Ja mīlulim ir nepieciešama neatliekamā palīdzība, pārliecinies, vai ievēro pašreizējās sociālās distancēšanās procedūras un citus drošības pasākumus, un lūdz norādījumus par iespējām apmeklēt klīniku klātienē.

Arvien vairāk veterinārārstu piedāvā attālinātās vizītes, izmantojot video zvanus. Lai gan būs situācijas, kad tavs mīlulis būs jānogādā “īstā” veterinārārsta klīnikā, lai veiktu fizisku pārbaudi (smagas veselības problēmas vai traumas), veterinārārsts tiešsaistē var palīdzēt izprast šāda apmeklējuma nepieciešamību vai steidzamību. Daudz problēmu iespējams atrisināt tiešsaistē, ja tu spēj nodrošināt veterinārārstu ar detalizētu problēmas aprakstu, sava mīluļa medicīnas vēsturi un labu sava mīluļa vizualizāciju.

Veterinārārsts var palīdzēt ar aprūpes plānu, medikamentu vai uztura rekomendācijām. Viņš var sniegt arī ātras atbildes uz tādiem jautājumiem kā “Manam sunim ir caureja, kas man būtu jādara?” Neaizmirsīsim arī to, ka veterinārārsta apciemojums dažiem kaķiem un suņiem var būt satraucoša pieredze: virtuāla izmeklēšana pašu mājās var palīdzēt mazināt šo satraukumu.

Kā sagatavoties attālinātajai vizītei tiešsaistē?

1. Sagatavo jautājumu sarakstu, kurus vēlies uzdot veterinārārstam par savu mīluli un viņa veselības stāvokli.

2. Turi pie rokas sava mīluļa medicīnisko informāciju.

3. Esi gatavs sniegt pēc iespējas vairāk informācijas par sava mīluļa problēmu:

  • Kad pirmo reizi pamanīji stāvokļa izmaiņas?
  • Vai ir notikušas izmaiņas viņu ēšanas/dzeršanas/nokārtošanās paradumos?
  • Vai stāvoklis ir labāks/sliktāks dažādos diennakts laikos? (no rīta/naktī)?
  • Vai ir mainījusies viņu dzīves vide?

4. Būtu ieteicams, ja konsultāciju laikā piedalītos kāds ģimenes loceklis, kurš vislabāk pārzina mīluļa uzvedību.

5. Dažas virtuālās veterinārās aprūpes programmas piedāvā iespēju koplietot attēlus vai videoklipus — tādējādi var ietaupīt daudz paskaidrojumu un sniegt veterinārārstam precīzāku informāciju.

6. Esi gatavs rādīt savu mīluli, izmantojot tīmekļa kameru:

  • Izvēlies labi apgaismotu, klusu atrašanās vietu.
  • Samazini fona trokšņus (izslēdz televizoru, ja nepieciešams, aizver logus).
  • Izvairies no gaismas avota vēršanas kamerā — veterinārārstam būs grūti redzēt tavu mīluli.

7. Esi gatavs parādīt sava mīluļa ierasto vidi, kā arī viņa izkārnījumu un urīna izskatu vai jebko citu, kas varētu būt svarīgs.

8. Pirms zvana izmēģini un pārliecinies, vai interneta savienojums, kamera un audio darbojas pareizi.


Tiešsaistes vizītes pie veterinārārsta var būt tik vienkāršas, ērtas un mazāk apgrūtinošas tavam mīlulim, ka pat tad, kad mūsu dzīve atkal būs normalizējusies, tās var kļūt par labu iespēju uzdot vairāk ikdienas aprūpes jautājumu un saņemt ātru konsultāciju.