Paula

Regulatīvo un zinātnisko jautājumu konsultante un veterinārārste @Purina

paula
category icon

SASTĀVDAĻAS

Doties uz sadaļu >

Termins ‘koppelni’ raksturo minerālvielu, piemēram, kalcija, fosfora un magnija, daudzumu mūsu ražotajos produktos. Nepieciešamību marķējumā norādīt šo materiālu nosaka Eiropas Regula (EK) Nr. 767/2009. Tas nenozīmē, ka produktam ir pievienoti pelni.

Iedomājies pilnu Purina sausās barības iepakojumu. Ja mēs tā saturu pilnībā sadedzinātu, lielākā daļa uzturvielu, ko produkts satur, — olbaltumvielas, tauki un ogļhidrāti — sadegtu, neko neatstājot.

Viss, kas būtu palicis pāri, ir minerālvielas — neorganiskās vielas, kuras satur barības izejvielas. Tāpēc termins ‘koppelni’, kas tiek saukti arī par ‘sadedzināto atlikumu’ vai ‘neorganiskām vielām’, produkta marķējumā attiecas uz minerālvielu daudzumu mājas istabas dzīvnieku barības produktā.

Minerālvielas ir vēl viena būtiska uzturvielu kategorija, kas jāiekļauj barībā, lai nodrošinātu veselīgu un sabalansētu uzturu (piemēram, kalcijs, fosfors un magnijs). Tās ir būtiskas mājdzīvnieka attīstībai un ķermeņa funkciju nodrošināšanai. Tās palīdz līdzsvarot ķermeņa šķidrumus un stiprina kaulus un zobus.

Purina-production-chiens-chats