Īsspalvainais Japānas bobteils

Japanese Bobtail Short Hair

Japānas bobteilam ir elegantas aprises un labi attīstīta muskulatūra. Purniņu veido smalki vaibsti, uz galvas ir izvietotas lielas, nosmailinātas ausis un lielas, apaļas acis, kam raksturīgs izteikts ieliekums. Aste normālā stāvoklī ir tikai 5 līdz 8 cm gara. Kad kaķis ir mierīgs, aste ir pacelta uz augšu. Apmatojums uz astes parasti ir biezāks un garāks nekā citur uz ķermeņa, un tas aug visos virzienos, radot pušķa vai truša ļipas iespaidu. Bobteilu apmatojums var būt gan garš, gan īss. Apmatojums ir mīksts un zīdains, un tam ir pieļaujamas daudzas krāsu variācijas. Iecienītākā krāsu variācija Japānā ir trīskrāsu jeb bruņurupuča krāsojums apvienojumā ar baltu krāsu (šo variāciju dēvē par mi-ke) — tā ir melnas, rudas un baltas krāsas kombinācija, kas simbolizē veiksmi. Šis krāsojums ir sastopams vienīgi kaķenēm.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Japānas bobteila unikālā iezīme ir tā aste. Kad kaķis ir mierīgs un izturas dabiski, aste atgādina zaķa ļipu, taču tas spēj asti arī izstiept aptuveni 10 līdz 12 cm garumā. Japānā šķirnes pirmsākumi meklējami 8. gadsimtā, bet ārpus Japānas šie kaķi parādījās tikai 20. gadsimta 60. gados, kad īsspalvainos Japānas bobteilus ieveda Amerikā. Japānas bobteils ir ieguvis plašu popularitāti Amerikā un šobrīd tur ir atzīta šķirne, tāpēc tiek plaši izrādīta ASV. Apvienotajā Karalistē šo kaķu nav daudz.

Izcelsmes valsts

Japāna

Temperaments

Japānas bobteili ir draudzīga un saprātīga šķirne. Šķirnei tiek piedēvēta maiga daba, un šie kaķi labi sadzīvo ar vairumu citu mājdzīvnieku, kā arī tie mīl cilvēku sabiedrību. Daži spēj apgūt dažādas prasmes, un šī šķirne ir jāizklaidē un jānodrošina tai mentāla stimulācija. Šķirne ir diezgan komunikabla.

Veselība

Amerikā Japānas bobteili pazīstami kā izturīgi un veselīgi kaķi, kas bieži vien sasniedz 18–19 gadu vecumu. Attiecībā uz Apvienotās Karalistes populāciju šo faktu nevar ne apstiprināt, nedz noliegt, jo šajā valstī šīs šķirnes kaķu ir maz. Norādīts, ka šiem kaķiem nav raksturīgas tādas pašas problēmas kā citu bezastes šķirņu kaķiem, piemēram, manksiem, jo šī gēna mutācija ir citāda. Tomēr par šo aspektu vēl nav pietiekamas informācijas.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Japānas bobteilu šķirnes kaķi nav īpaši jākopj, jo tie paši viegli uztur savu apmatojumu labā stāvoklī. Nedaudz vairāk apkopšanas ir nepieciešams garspalvainā šķirnes paveida īpatņiem. Taču abu paveidu kaķi izbaudīs uzmanību, ko tiem sniegs sukāšana ar mīkstu suku. Tāpat kā visiem kaķiem, ieteicams regulāri veikt vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.