Īsspalvu orientālais kaķis

Oriental Short Hair

Orientālie kaķi ir vidēja izmēra kaķi, taču tie ir smagāki nekā izskatās. To ķermenis līdzinās Siāmas kaķa ķermenim — tas ir garš un slaiks ar garu, pātagveida asti un garām, slaidām kājām. Šiem kaķiem ir trīsstūraina ķīļveida galva, taisns profils un lielas, viena no otras tālu izvietotas ausis. Orientālā kaķa kažoka apmatojums ir ļoti īss un pieguļošs. Tam ir smalka un gluda tekstūra. Īsspalvu orientālo kaķu apmatojums iespējams ļoti daudzās dažādās krāsās ar dažāda veida rakstiem.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Orientālais kaķis patiesībā ir Siāmas kaķis ar atšķirīgas krāsas apmatojumu un zaļām acīm (izņemot pilnīgi balto paveidu, kuram ir zilas acis). Miesasbūve un temperaments ir tieši tāds pats kā Siāmas kaķim. Orientālo kaķu šķirne tika radīta, sakrustojot Siāmas kaķus ar citu šķirņu kaķiem, lai iegūtu dažādas apmatojuma krāsu variācijas. Melnais Siāmas kaķis ir eksistējis jau ilgu laiku, taču tikai 20. gadsimta 50. gados tika ieguldīts milzīgs darbs, lai radītu kaķus ar dažādām apmatojuma krāsu variācijām, no kurām kaķi ar melnu apmatojumu dēvē par melno orientālo kaķi. Nākamā orientālā šķirne, kura tika izveidota, bija Havannas kaķis — šokolādes krāsas siāmietis (nejaukt ar Havannas brūno kaķi, kas ir atsevišķa Amerikas šķirne). Kopš tā laika selektīvās pavairošanas rezultātā ir radīti kaķi ar daudz dažādu apmatojuma krāsu un zīmējumu variācijām.

Izcelsmes valsts

Amerika/Lielbritānija

Temperaments

Tāpat kā Siāmas kaķi, arī orientālie kaķi ir saprātīgi un ziņkārīgi dzīvnieki, kas vienmēr atgādina par savu klātbūtni. Tiem patīk aprunāties ar savu cilvēku draugu un tie sagaida, ka saņems atbildi. Šie kaķi vēlas būt ģimenes locekļi, un tiem patīk spēles, piemēram, saburzīta papīra bumbiņas ķeršana. Orientālajiem kaķiem patīk, ka tos izklaidē, un nepatīk, ka tos atstāj vienus, tāpēc, ja visu dienu esi darbā, visticamāk, laba ideja ir iegādāties otru orientālo kaķi.

Veselība

Orientālie kaķi var sasniegt 18–19 gadu vecumu. Lai gan lielākā daļa garspalvu orientālo šķirņu kaķu nodzīvo ilgu un veselīgu mūžu, pastāv vairāki veselības traucējumi, kas varētu būt saistīti ar piederību orientālajai dzimta — līdzīgi kā ļoti radniecīgajiem siāmiešiem.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Orientālā kaķa īsajam, mirdzošajam apmatojumam nav nepieciešama bieža kopšana, taču kaķi izbauda kopšanas laikā saņemto uzmanību. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķim ik gadu ieteicams veikt veselības pārbaudes, vakcināciju un parazītu profilaksi.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.