Kao mani

Khao Manee

Kao mani šķirnes kaķi ir lokani un muskuļoti kaķi ar pilnīgi baltu, īsspalvainu, gludu apmatojumu, kas cieši pieguļ ķermenim. Ausis var būt vidēji lielas līdz lielas, deguns — viegli ieliekts. Acu krāsa ir šīs šķirnes visraksturīgākā īpašība, un tā var variēt no zilas līdz dzintara, dzeltenai vai zaļai, kā arī šim kaķim var būt dažādu krāsu acis, kur viena ir zilā krāsā, bet otra jebkurā no nosauktajām krāsām. Taizemē Kao mani šķirnes kaķis ar dažādu krāsu acīm tiek uzskatīts par vislabāko izvēli un bieži vien tiek dāvināts kā veiksmes simbols. Dažkārt kaķēni piedzimst ar nelielu tumšākas krāsas plankumu pieres augšdaļā, taču tas izzūd aptuveni 1 gada vecumā. Šī ir normāla parādība.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Kao Mani ir reti sastopama kaķu šķirne, kuras izcelsme rodama Taizemē; tai ir seni senči, kuriem var izsekot gadsimtiem ilgā pagātnē. Pastāvēja ticējums, ka Kao mani, pazīstams arī kā Baltais dārgakmens, savam saimniekam nesa veiksmi, un šī bija populāra šķirne ar Taizemes karaliskajās aprindās.

Izcelsmes valsts

Taizeme

Citi nosaukumi

Baltais dārgakmens, pilnīgi baltie kao šķirnes kaķi, dimanta acu kaķi

Temperaments

Kao mani kaķiem ir aktīvas, draudzīgas, komunikablas, saprātīgas un rotaļīgas šķirnes reputācija. Tie mīl cilvēkus, un tiem piemīt mīlīgs murrājiens un atraktīva balss.

Veselība

Ir pierādīta saistība starp balto apmatojuma krāsu, zilajām acīm un kurlumu. Ne visi baltie kaķi ar zilām acīm būs kurli, bet šāda iespējamība pastāv. Kaķu cienītāju organizācijas un Kao mani kaķu klubs iesaka pārbaudīt selekcijai reģistrētos kaķus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Kao mani kaķu apmatojums ir īss un viegli kopjams. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.