Osikats

Ocicat

Osikats ir vidēji liela līdz liela izmēra kaķis ar labi norobežotu punktu zīmējumu uz apmatojuma. Tam ir dziļas, platas krūtis un spēcīgas, ļoti muskuļotas kājas. Galvai ir ķīļveida forma un četrstūrains žoklis. Ar pušķīšiem rotātās lielās, viena no otras tālu izvietotās ausis padara to līdzīgu savvaļas kaķim. Osikata apmatojums ir īss un spīdīgs, un tam ir satīna tekstūra. Plankumi ir precīzi izkaisīti šai sugai raksturīgajā rakstā uz ķermeņa sāniem, pleciem un gurnu daļas un turpinās uz kājām un vēdera. Uz pieres redzams tebi zīmējumam raksturīgais M burts. Uz astes tumšākas krāsas plankumi mijas ar gredzeniem, pārejot tumšā astes galā. Osikatam ir daudzas apmatojuma krāsu variācijas.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Osikats ir salīdzinoši jauna kaķu šķirne, kas 20. gadsimta 60. gados radās Amerikā eksperimentālas pārošanas rezultātā. Selekcionāri centās izveidot Abesīnijas punktēto Siāmas kaķi, taču tā vietā ieguva kaķēnu ar apbrīnojamu ziloņkaula krāsas apmatojumu, kuru rotāja zeltainas krāsas plankumi. Tas atgādināja savvaļas ocelotu, no kā atvasināts šķirnes nosaukums. Selekcijas programmā tika iekļauti Amerikas īsspalvainie kaķi, kas šķirnes apmatojumam piešķīra skaisto sudraba tonējumu un ķermenim — spēcīgu muskulatūru un kaulu uzbūvi. Pirmais osikats Lielbritānijā ieradās 1988. gadā.

Izcelsmes valsts

Amerika

Citi nosaukumi

Osi

Temperaments

Lai gan osikatu šķirne ir izveidota tā, lai līdzinātos savvaļas kaķim, osikatu temperaments to it nemaz neatspoguļo. Šķirne izturas saprātīgi un ir rotaļīga, ziņkārīga un draudzīga, kā arī var aktīvi pieprasīt uzmanību. Tāpat kā visi kaķi, arī šie dod priekšroku sabiedrībai un ļoti priecājas par cilvēku draudzību, taču gadījumos, kad cilvēks visu dienu pavada darbā, sabiedrības problēmu var atrisināt otrs šīs sugas pārstāvis.

Veselība

Pašlaik ziņojumi par iedzimtiem veselības traucējumiem osikatiem nav saņemti.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību.  Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Osikata īsajam, cieši pieguļošajam apmatojumam nav vajadzīga pārmērīga kopšana. Osikats nav pārmērīgi jākopj, jo paši rūpējas par sevi, bet viņiem patiks uzmanība, ko iespējams saņemt kopšanas laikā.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.