Piksibobs

Pixiebob

Piksibobs ir liela izmēra šķirne, kas daudzējādā ziņā atgādina lūsi. Iespējams, vispamanāmākā līdzība ir īsā aste (lai gan tā var praktiski vispār nebūt, var būt ļoti īsa vai pat gara). Ķermenis ir muskuļots, purniņš — bumbiera formas, bet ausu galos ir pušķīši. Biezais apmatojums aug stāvus, un to rotā punktēts raksts, kas izceļas uz pamatkrāsas, kura variē no viegli dzeltenbrūnas līdz sarkanīgai. Vairumam piksibobu uz ķepu apakšdaļas ir melns apmatojums un melna spilventiņu āda, tiem ir akcentētas ausis, biezs ausu apmatojums, melnas lūpas un melni konturētas acis ar baltu apmatojumu ap tām. Vairumam šķirnes īpatņu ir īss apmatojums, taču dažiem tas mēdz būt arī garš. Acis ir zelta vai zaļgani zeltainā krāsā. Piksibobs ir viena no nedaudzajām šķirnēm, kuras standarts ļauj tai būt polidaktilai (kaķiem ir papildu kāju pirksti). Maksimāli drīkst būt septiņi pirksti.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Nedaudz komunikabls
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Piksiboba dzimtene ir ASV, kur tas radās 20. gadsimta 80. gados, sapārojoties savvaļas kaķiem līdzīgajiem fermas kaķiem ar citiem kaķiem, tāpēc šīs šķirnes kaķi atgādina Ziemeļamerikas lūša un mājas kaķa krustojumu. Šķirnes sākotnējā attīstības posmā pirmā kaķēna vārds bija Piksijs, no kura ir atvasināts tagadējais nosaukums. Eiropā šī šķirne ienāca 2001. gadā, taču nav plaši izplatīta.

Izcelsmes valsts

ASV

Temperaments

Piksibobi tiek uzskatīti par pašapzinīgiem, sabiedriskiem un aktīviem kaķiem. Daži ir sabiedriski, bet daži — vairāk kautrīgi. Tiem ir raksturīgi arī

Veselība

Informācijas par piksibobu veselību ir maz, un ziņojumi par problēmām nav saņemti. Dažiem īpatņiem piemīt polidaktīlija — papildu pirksti. Kopumā papildu pirkstu selekcionēšana nav ieteicama, jo tie var sagādāt problēmas.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Īsspalvainā piksiboba apmatojumu kaķis spēj pats viegli sakopt, taču īpatņiem ar garāku apmatojumu būs nepieciešama papildu palīdzība. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.