Osikats

Osikats

Osikats ir vidēji liela līdz liela izmēra kaķis ar labi norobežotu punktu zīmējumu uz kažoka. Tam ir dziļas, platas krūtis un spēcīgas, ļoti muskuļotas kājas. Galvai ir ķīļveida forma un četrstūrains žoklis. Ar pušķīšiem rotātās lielās, viena no otras tālu izvietotās ausis padara to līdzīgu savvaļas kaķim. Osikata kažoka apmatojums ir īss un spīdīgs, un tam ir satīna tekstūra. Plankumi ir precīzi izkaisīti šai sugai raksturīgajā rakstā uz ķermeņa sāniem, pleciem un gurnu daļas un turpinās uz kājām un vēdera. Uz pieres redzams tebi zīmējumam raksturīgais M burts. Uz astes tumšākas krāsas plankumi mijas ar gredzeniem, pārejot tumšā astes galā. Osikatam ir daudzas kažoka krāsu variācijas.

ocicat
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
ocicat
  • Activity : High
ocicat
  • Noise: Medium

Temperaments

Lai gan osikatu šķirne ir izveidota tā, lai līdzinātos savvaļas kaķim, osikatu temperaments to it nemaz neatspoguļo. Šķirne ir inteliģenta un rotaļīga, ziņkārīga un draudzīga, kā arī var aktīvi pieprasīt uzmanību. Tāpat kā visi kaķi, arī šie dod priekšroku sabiedrībai un ļoti priecājas par cilvēku draudzību, taču gadījumos, kad cilvēks visu dienu pavada darbā, sabiedrības problēmu var atrisināt otrs šīs sugas pārstāvis.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Pašlaik ziņojumi par iedzimtiem veselības traucējumiem osikatiem nav saņemti.

Šīs sugas izcelsme

Amerika

Osikats ir salīdzinoši jauna kaķu šķirne, kas 20. gadsimta 60. gados radās Amerikā eksperimentālas pārošanas rezultātā. Selekcionāri centās izveidot Abesīnijas punktoto Siāmas kaķi, taču tā vietā ieguva kaķēnu ar apbrīnojamu ziloņkaula krāsas apmatojumu, kuru rotāja zeltainas krāsas plankumi. Tas atgādināja savvaļas ocelotu, no kā atvasināts šķirnes nosaukums. Selekcijas programmā tika iekļauti Amerikas īsspalvainie kaķi, kas šķirnes apmatojumam piešķīra skaistās sudraba krāsas un ķermenim — spēcīgu muskulatūru un kaulu uzbūvi. Pirmais osikats Lielbritānijā ieradās 1988. gadā.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.

Citi nosaukumi

Osi