Sniegkurpju kaķis

Sniegkurpju kaķis

Sniegkurpju kaķis ir vidēja izmēra kaķu šķirne, kas apvieno Amerikas īsspalvainā kaķa kompakto masivitāti ar Siāmas kaķa eleganci. Tā galva ir noapaļota trijstūra formā, acis ir lielas un ieliektas, bet lielās, spicās ausis ir izvietotas ar palielu atstatumu viena no otras. Šo kaķu ķermenis ir garš un atlētisks, kažoka apmatojums — īss un spīdīgs ar daudz tumšākas krāsas masku un ausu, kāju un astes krāsojumu. Sniegkurpju kaķa kažoks var būt zilas, roņādas, violetas un šokolādes krāsas variācijās, un apmatojuma baltās krāsas zonas sedz mazāk nekā vienu trešdaļu ķermeņa. Sniegkurpju kaķa acis ir piesātināti zilā krāsā.

Snowshoe
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Snowshoe
  • Activity : High
Snowshoe
  • Noise: High

Temperaments

Sniegkurpju kaķis ir inteliģents dzīvnieks, kas mīl cilvēku sabiedrību. Tas ir runīgs, taču ne tik skaļš kā Siāmas kaķis, jo runājas maigā, melodiskā balsī. Šim kaķim ir nepieciešama sabiedrība, tāpēc, ja visu dienu neesi mājās, risinājums var būt divu viena metiena kaķēnu iegāde. Tas ir rotaļīgs un spēj apgūt priekšmetu ķeršanas spēli, kā arī tam izklaidei ir nepieciešamas rotaļlietas un spēles. Sniegkurpju kaķim patīk arī ūdens, it īpaši tekošs, tāpēc tas dažkārt mēdz nopeldēties. Tas ir ļoti aktīvs un mīl rāpšanos un augstas vietas.

Izskats

Sniegkurpju kaķim nav nepieciešama īpaša kopšana, taču tas izbaudīs šo procedūru nodrošināto uzmanību.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Kopīgi iedzimti veselības traucējumi šķirnei nav konstatēti, taču Sniegkurpju šķirnes kaķi ārpus ASV nav bieži sastopami. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Sniegkurpju kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Šīs sugas izcelsme

Amerika

Sniegkurpju kaķu šķirnei nosaukums dots par godu to raksturīgajām baltajām ķepām. Sniegkurpju kaķu šķirne ir radusies Amerikā 20. gadsimta 60. gados, sakrustojot Siāmas kaķus ar Amerikas īsspalvainajiem kaķiem. Sniegkurpju kaķiem ir siāmiešiem raksturīgais punktojums, ko papildina baltas ķepas un balti plankumi. Sniegkurpju šķirnes kaķēni piedzimst pilnīgi balti. Krāsojums un rakstu zīmes sāk parādīties tikai pēc vairākām nedēļām. Nav divu kaķēnu ar vienādām rakstu zīmēm. Šīs šķirnes izplatība Amerikā pieaug, bet citur tie aizvien sastopami reti.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.