Tifānija

Tifānija

Tifānijas šķirnes kaķu ķermeņa uzbūve ir tāda pati kā Burmas kaķiem, taču ar garāku apmatojumu. Kaķu galvai ir saīsināta ķīļveida forma, un uz tās ir izvietotas lielas līdz vidēji lielas ausis. Aste ir gara un kupla. Acis ir izvietotas ar lielu atstatumu viena no otras, un to forma nav ne mandeļformas, nedz apaļa, bet krāsa var būt jebkurā no dzeltenas līdz zaļas krāsas toņiem. Ķermenis ir izturīgs un muskuļots ar spēcīgu, taisnu muguru.

Tiffanie
  • Coat length: Long
  • Grooming Requirements: Once a week
Tiffanie
  • Activity : High
Tiffanie
  • Noise: Medium

Temperaments

Tifānijas šķirnes kaķi ir draudzīgi un pieķeras savam saimniekam. Šīs šķirnes pārstāvji mīl uzmanību un vēlas būt ģimenes locekļi. Tifānijas šķirnes kaķi var būt diezgan uzstājīgi un bieži vien seko saimniekiem pa visu māju, skaļi pieprasot uzmanību. Āzijas grupas kaķi šķiet ļoti inteliģenti, bieži vien spēj atrisināt problēmas, piemēram, durvju atvēršanas problēmu. Runājot ar šiem kaķiem, tie bieži vien izrāda sapratni un pat atbild. Tie var ļoti jutīgi uztvert saimnieka noskaņojumu, tāpēc šie kaķi kļūst par lieliskiem kompanjoniem.

Izskats

Lai gan pusgarspalvainā Tifānijas šķirnes kaķa apmatojumam ir nepieciešama kopšana, tā nav tik intensīva kā pilnīgajam, garspalvainajam Persijas kaķa apmatojumam. Ķemme un mīksta suka uzturēs apmatojumu labā stāvoklī.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Specifiski ar Tifānijas šķirni saistīti veselības traucējumi veterinārajā literatūrā nav minēti. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Āzijas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Šīs sugas izcelsme

Lielbritānija

Tifānijas šķirnes kaķis ir vienīgais pusgarspalvainais Āzijas kaķu grupas pārstāvis. Atšķirībā no Burmillas šķirnes, kas radās, nejauši sakrustojot Šinšillas šķirnes runci ar violetas krāsas Burmas šķirnes kaķeni, Āzijas kaķu grupas pārstāvjus selekcionēja selekcionāri, kas centās radīt Burmas šķirnes tipa kaķus ar apmatojuma krāsu, kas nebija raksturīga Burmas šķirnei. Āzijas šķirnes selekcijas programmas ietvaros dažos metienos bija sastopami kaķēni ar garāku apmatojumu. Šie kaķēni tika izmantoti, lai selekcionētu šo pievilcīgo jauno šķirni.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.