Rotaļas ar kaķi svara kontrolei

Rotaļas ar kaķi svara kontrolei

Virsnormas svars var izraisīt nopietnas veselības problēmas. Pētījumi liecina, ka kaķiem ar lieko svaru ir lielāka varbūtība saslimt ar diabētu, artrītu, elpošanas ceļu slimībām, hepatisko lipidozi (aknu aptaukošanos) un nealerģiskām ādas slimībām.

Bet kā zināt, vai kaķim ir virsnormas svars? Lūk, trīs vienkārši veidi, kā to pārbaudīt (daudz vienkāršāk un noderīgāk nekā mēģinājums kaķi nosvērt).

  1. Ribas. Maigi noglāsti kaķa krūškurvi. Ribām jābūt viegli sataustāmām. Ja nepieciešams uzspiest, lai sajustu ribas, tad, visticamāk, kaķim ir virsnormas svars.
  2. Vidukļa līnija. Palūkojies uz kaķi no augšpuses; tā ķermenim zonā no vēdera līdz pakaļkājām ir jāsašaurinās.
  3. Vēders. Neliela tauku kārta uz vēdera ir normāla, bet, ja tā, kaķim ejot, šūpojas starp pakaļkājām, tas liecina par lieko svaru.

​Kaķa aktivitātes palielināšana

​Ja kaķim ir liekā svara pazīmes, vispirms apmeklē veterinārārstu, lai pārbaudītu un reģistrētu precīzu kaķa svaru. Tas palīdzēs noteikt, vai tu baro kaķi pareizās devās un ar pareizo barību.

Tad ir laiks palielināt kaķa aktivitāti! Lai kaķim palīdzētu samazināt svaru un izklaidēties, pieejamas neskaitāmas kaķu spēles. Izmēģini dažādas rotaļlietas, lai uzzinātu, kuras tavam kaķim patīk vislabāk. Rotaļlietas var gatavot pat ar savām rokām!

Saimniekiem, kas nevēlas kustēties kopā ar mājdzīvnieku, lieliski noder īpašas lāzera rotaļlietas. Citas lieliskas kaķu spēles ir tādas, kas atdarina medījumu, piemēram, nūjiņa ar spalvām, pele un bumbiņas. Daudzveidības pēc izmēģini arī īpašus kokus kāpelēšanai un stabus nagu asināšanai. Galvenais – liec kaķim kustēties!

Galvenais ir daudzveidība... Kaķa instinkti liek 3-5 minūtes dzenāt medījumu. Kad kaķim interese pazūd, nomaini spēli, lai kaķis turpinātu spēlēšanos.
Ja dosi kaķim gardumus, kad tas ņaud vai izdod citas skaņas, tad ne tikai palielināsi uzņemto kaloriju daudzumu, bet arī iedrošināsi kaķi trokšņot, jo par to taču var dabūt balvu!