Amerikas asspalvainais kaķis

American Wirehair
Kā jau norāda nosaukums, Amerikas asspalvainā kaķa raksturīgākā īpašība ir tā apmatojums. Amerikas asspalvainais kaķis ir diezgan paliela izmēra kaķis ar raupju, elastīgu un spurainu apmatojumu — katrs īsais līdz vidēji garais matiņš ir tievs un ieliekts vai izlocīts galiņā. Ūsas bieži vien ir izliektas. Apmatojuma spurainība ir pilnībā apjaušama vienīgi, kaķim pieaugot. Amerikas asspalvainie kaķēni ar ļoti sprogainu apmatojumu mazotnē var izaugt par pieaugušiem kaķiem ar nedaudz viļņotu, nevis asu apmatojumu, un otrādi. Apmatojums var būt dažādās krāsās, ar dažāda veida zīmējumu un rakstu.
  • Mierīgas šķirnes kaķis
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Lielākas, druknākas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana reizi nedēļā
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Amerikas asspalvaino kaķu šķirnes pirmsākums ir spontāna mutācija, kad 1966. gadā kādā Ņujorkas fermā metienā starp citiem kaķēniem ar normālu apmatojumu bija viens kaķēns ar asu apmatojumu (vārdā Ādams). Visiem Amerikas asspalvainajiem kaķiem ar ciltsrakstiem konstatējama radniecība ar Ādamu. Amerikas asspalvainie kaķi ir kļuvuši populāri ASV un Kanādā, bet citur par tiem zināms maz. Apvienotajā Karalistē tie nav atzīta izstāžu šķirne.

Izcelsmes valsts

Amerika

Temperaments

Amerikas asspalvainie kaķi ir draudzīgi un nosvērti. Šie kaķi ir mierīgi, ar patīkamu raksturu, maigi un rotaļīgi. Viņiem patīk rotaļlietas un spēles kopā ar saimnieku. Šīs šķirnes kaķi nav īpaši komunikabli.

Veselība

Amerikāņu selekcionāri apgalvo, ka Amerikas asspalvainie kaķi ir veselīgi un veselības traucējumu tiem ir maz. To nevar apgalvot par Apvienotās Karalistes populāciju, jo nav atbilstošu datu.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Amerikas asspalvaino kaķu apmatojums jākopj maz. Patiesībā kopšana to var pat sabojāt. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.