Somālijas kaķis

Somali

Somālijas kaķis ir vidējas miesas uzbūves suga. Tas ir izturīgs, lokans un ļoti muskuļots. Galvai ir vidēja izmēra ķīļveida forma ar maigām kontūrām un tālu vienu no otras izvietotām, pušķotām ausīm. Tā mandeļu formas acis atrodas patālu viena no otras, un tās bieži vien ir dzintara, riekstu brūnā vai zaļā krāsā — jo piesātinātāks tonis, jo labāk. Kājas ir garas ar ovālām, pūkainām ķepām. Apmatojums ir vidēji garš, bet tā maigie, smalkie matiņi ir biezi, taču cieši pieguļ ķermenim. Pieaugušam Somālijas kaķim ir apkakle un pilnīgs kāju augšdaļu apmatojums, taču tas nav manāms kaķēniem. Uz katra matiņa ir jābūt vismaz trīs toņu joslām, kas tam no pamatnes līdz pat galam piešķir sešas kontrastējošu krāsu zonas. Izvēlei pieejami Somālijas kaķi kādā no apmatojuma 28 krāsu variācijām. „Standarta” krāsa ir bagātīgi zeltaini brūna ar aprikožu krāsas pavilnu un melnas krāsas akcentiem.

  • Izteikti aktīvs un ziņkārīgs
  • Draudzīgs, taču neatkarīgs
  • Klusējošs kaķis
  • Vidēja miesas būve
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Patīk ilgstoši uzturēties brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Somālijas kaķis ir Abesīnijas kaķa garspalvainā variācija. Garspalvu gēns Abesīnijas šķirnē tika ieviests 20. gadsimta sākumā, taču garspalvaino šķirnes paveidu īpaši sāka audzēt tikai 20. gadsimta 60. gados. Sākotnējā garspalvu gēna ieviešana notika Lielbritānijā, un Abesīnijas kaķi, kas bija šī recesīvā gēna nēsātāji, tika izvesti uz Eiropu un Ameriku. Somālijas kaķu sistemātiska selekcija sākās Amerikā. Somālijas kaķi drīz vien kļuva populāri citviet, īpaši Austrālijā, kur selekcijas rezultātā tiem gandrīz pilnībā izskaustas Abesīnijas kaķim raksturīgās iezīmes.

Izcelsmes valsts

Amerika

Temperaments

Somālijas kaķis ir ļoti saprātīgs dzīvnieks. Šī šķirne ir labi audzināta un rotaļīga, tāpēc mīl spēles un rotaļlietas. Somālijas kaķis var būt kautrīgāks un neatkarīgāks par savu Abesīnijas brālēnu, taču tam patīk cilvēku sabiedrība. Tas ir aktīvs, tāpēc mīl nodarbes brīvā dabā.

Veselība

Lai gan lielākā daļa Somālijas kaķu ir veselīgi, ir dažas iedzimtas slimības, kuras rodas to tuviem radiniekiem Abesīnijas kaķiem un līdz ar to var būt saistītas arī ar šo šķirni. Abesīnijas kaķiem var būt iedzimta slimība, ko sauc par piruvātkināzes deficītu un kas var izraisīt anēmiju. Šīs slimības diagnostikai ir pieejams uzticams tests. Topošajiem saimniekiem vajadzētu pavaicāt selekcionāriem, vai viņu kaķi ir pārbaudīti un nav mantojuši šo slimību. Dažās valstīs ir konstatēta acu slimība, ko sauc par progresējošu tīklenes atrofiju un kas izraisa progresējošu aklumu, tādēļ ir vērts vaicāt selekcionāram arī par šo problēmu.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Somālijas kaķim ir nepieciešama regulāra kopšana, lai novērstu apmatojuma savelšanos kamolos. Taču, tā kā šī kaķa apmatojums nav tik garš kā tā līdziniekam Persijas kaķim, apmatojumu uzturēt labā stāvoklī ir vieglāk. Vairums Somālijas kaķu izbauda kopšanas procedūras, ja šāds paradums tiek izveidots jau kaķēna vecumā, tāpat tās pilnīgi noteikti ir vieglāk paveicamas, ja tiek veiktas regulāri. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.