Tifānija

Tiffanie

Tifānijas šķirnes kaķu miesasbūve ir tāda pati kā Burmas kaķiem, taču ar garāku apmatojumu. Kaķu galvai ir saīsināta ķīļveida forma, un uz tās ir izvietotas lielas līdz vidēji lielas ausis. Aste ir gara un kupla. Acis ir izvietotas ar lielu atstatumu viena no otras, un to forma nav ne mandeļu formas, nedz apaļa, bet krāsa var būt jebkurā no dzeltenas līdz zaļas krāsas toņiem. Ķermenis ir izturīgs un muskuļots ar spēcīgu, taisnu muguru.

  • Rotaļīgs un ziņkārīgs
  • Sabiedrisks un pakļāvīgs
  • Izteikti komunikabls
  • Slaidas un elegantas šķirnes kaķis
  • Nepieciešama kopšana katru dienu
  • Kaķi, kura šķirne nav hipoalergēna
  • Nepieciešama ierobežota iespēja būt brīvā dabā
  • Var būt nepieciešama iepazīšanās, pirms dzīvot kopā ar bērniem

Izcelsme

Tifānijas šķirnes kaķis ir vienīgais pusgarā apmatojuma Āzijas kaķu grupas pārstāvis. Atšķirībā no Burmillas šķirnes, kas radās, nejauši sakrustojot Šinšillas šķirnes runci ar violetas krāsas Burmas šķirnes kaķeni, Āzijas kaķu grupas pārstāvjus selekcionēja selekcionāri, kas centās radīt Burmas šķirnes tipa kaķus ar apmatojuma krāsu, kas nebija raksturīga Burmas šķirnei. Āzijas šķirnes selekcijas programmas ietvaros dažos metienos bija sastopami kaķēni ar garāku apmatojumu. Šie kaķēni tika izmantoti, lai selekcionētu šo pievilcīgo jauno šķirni.

Izcelsmes valsts

Lielbritānija

Temperaments

Tifānijas šķirnes kaķi ir draudzīgi un pieķeras savam saimniekam. Šīs šķirnes pārstāvji mīl uzmanību un vēlas būt ģimenes locekļi. Tifānijas šķirnes kaķi var būt diezgan uzstājīgi un bieži vien seko saimniekiem pa visu māju, skaļi pieprasot uzmanību. Āzijas grupas kaķi šķiet ļoti saprātīgi, bieži vien spēj atrisināt sarežģītas situācijas, piemēram, durvju atvēršanas problēmu. Runājot ar šiem kaķiem, tie bieži vien izrāda sapratni un pat atbild. Tie var ļoti jutīgi uztvert saimnieka noskaņojumu, tāpēc šie kaķi kļūst par lieliskiem kompanjoniem.

Veselība

Specifiski ar Tifānijas šķirni saistīti veselības traucējumi veterinārajā literatūrā nav minēti. Tāpat kā visiem kaķiem, arī Āzijas kaķiem ieguvumu sniedz vakcinācijas nodrošinātā aizsardzība pret slimībām, viņiem nepieciešama regulāra parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes pie veterinārārsta.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākā barība, barība, kas tam negaršo, kā arī īpašas prasības attiecībā uz barību. Taču jāņem vērā, ka kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 atšķirīga un specifiska uzturviela. Šo uzturvielu īpatsvars ir atkarīgs no kaķa vecumposma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka uzturvielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas vadlīnijām, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības produktiem.

Kopšana

Lai gan pusgarā apmatojuma Tifānijas šķirnes kaķim ir nepieciešama kopšana, tā nav tik intensīva kā pilnīgajam, garspalvainajam Persijas kaķa apmatojumam. Ķemme un mīksta suka uzturēs apmatojumu labā stāvoklī.

Bērniem vispiemērotākās kaķu šķirnes

Lai arī šī šķirne nav plaši atzīta par vienu no piemērotākajām šķirnēm saskarsmē ar bērniem, katrs kaķis ir atšķirīgs un, pareizi iepazīstoties, tā saderība ar bērniem var izrādīties itin laba.

cat

Vai šī tev ir pati piemērotākā kaķu šķirne?

Visiem kaķiem ir savs, unikāls temperaments, kā arī daži iedzimti instinkti un uzvedība. Izmēģini mūsu šķirņu atlasītāju un uzzini, kura kaķu šķirne atbilst tavām vēlmēm un dzīvesveidam. Ja tavas un kaķa vēlmes sakritīs, jūs kopā aizvadīsiet laimīgu un piepildītu dzīvi.

Kāds būtu nākamais solis

Adopcija

Adoptējot kaķi no dzīvnieku patversmes un tādējādi sniedzot tam dzīvē otro iespēju, vari gūt ārkārtīgi lielu gandarījumu. Patversmēs ir daudz kaķu, kuri gaida iespēju iegūt mīlošas, pastāvīgas mājas. Katram kaķim ir savs dzīvesstāsts, un daudzi no tiem ir zaudējuši savas pirmās mājas ne savas vainas pēc. Šie kaķi labprāt kļūtu par tavas ģimenes locekļiem. Cienījamās patversmēs lielu uzmanību pievērsīs katram kaķim vispiemērotākā saimnieka atrašanai. Personāls arī labprāt sniegs tev padomus un atbildēs uz jautājumiem.

Laba selekcionāra atrašana

Ja priekšroku dod šķirnes kaķim ar ciltsrakstiem, visprātīgāk ir atrast cienījamu audzētāju. Šķirnes kaķēna vai kaķa ar ciltsrakstiem iegādes galvenā priekšrocība ir diezgan precīzais priekšstats par to, kāds būs kaķa izskats un kā, visticamāk, attīstīsies tā temperaments. Sazinies ar veterinārārstu, lai iegūtu vairāk informācijas par kaķa infekcijas slimībām, ģenētiskām nosliecēm vai kopšanas prasībām, tādējādi pilnībā sagatavojoties sagaidīt mājās savu jauno draugu.

Kaķa ievešana mājās

Kad ir atlikušas vien dažas dienas līdz kaķa vai kaķēna ierašanās dienai, tu noteikti izjūti patīkamu satraukumu. Dažas pēdējās dienas pirms kaķa ierašanās jaunajās mājās, ir patiesi daudz paveicamu lietu kas darīs tevi aizņemtu līdz brīdim, kad kaķis ieradīsies savās jaunajās mājās.