Piksibobs

Piksibobs

Piksibobs ir liela izmēra kaķu šķirne, kas daudzējādā ziņā atgādina lūsi. Iespējams, vispamanāmākā līdzība ir īsā aste (lai gan tā var praktiski vispār nebūt, var būt ļoti īsa vai pat gara). Ķermenis ir muskuļots, purns — bumbierformas, bet ausu galos ir pušķīši. Biezā kažoka apmatojums aug stāvus, un to rotā punktots raksts, kas izceļas uz pamatkrāsas, kura variē no viegli dzeltenbrūnas līdz sarkanīgai. Vairumam piksibobu uz ķepu apakšdaļas ir melns apmatojums un melna spilventiņu āda, tiem ir akcentētas ausis, biezs ausu apmatojums, melnas lūpas un melni konturētas acis ar baltu apmatojumu ap tām. Vairums šķirnes īpatņu ir īsspalvaini, taču daži mēdz būt arī garspalvaini. Acis ir zelta vai zaļgani zeltainā krāsā. Piksibobs ir viena no nedaudzajām šķirnēm, kuras standarts ļauj tai būt polidaktilai (kaķiem ir papildu kāju pirksti). Maksimāli drīkst būt septiņi pirksti.

Pixiebob
  • Coat length: Short
  • Grooming Requirements: Less than once a week
Pixiebob
  • Activity : Medium
Pixiebob
  • Noise: Low

Temperaments

Piksibobi tiek uzskatīti par pašapzinīgiem, sabiedriskiem un aktīviem kaķiem. Daži ir sabiedriski, bet daži — vairāk kautrīgi.

Izskats

Īsspalvainā piksiboba apmatojumu kaķis spēj pats viegli sakopt, taču īpatņiem ar garāku apmatojumu būs nepieciešama papildu palīdzība. Tāpat kā visiem kaķiem, arī šīs šķirnes kaķiem nepieciešama regulāra vakcinācija, parazītu profilakse un ikgadējas veselības pārbaudes.

Uzvedība

Šie kaķi bieži vien var šķist atturīgi, neatkarīgi un rezervēti, taču tiem patīk klusu saimnieku sabiedrība un dzīve mierīgā mājvietā, tāpēc tie ir labi draugi mierīgai mājas dzīvei. Neraugoties uz to, kaķi bieži vien mīl uzturēties drošā zonā ārpus telpām, piemēram, drošā aplokā. Iekštelpās dzīvojošiem kaķiem ir nepieciešama barība un ūdens, tualetes kaste klusā vietā, kur tie netiek traucēti, ērtas, caurvēju izolējošas gultas, nagu asināmie stabi un paaugstinājumi, lai tie justos drošībā. Ierobežotajās telpās tiem ir nepieciešamas biežas saskarsmes iespējas un īpaši rotaļas ar saimnieku, kā arī regulāra interaktīvo rotaļlietu nomaiņa, lai rosinātu viņos dabisko ziņkārību, padarītu tos laimīgus, uzturētu veselus un nodrošinātu fiziskus un garīgus stimulus.

Uzturs

Ikviens kaķis ir unikāls, un ikvienam kaķim ir savs iecienītākais ēdiens, ēdiens, kas tam negaršo, kā arī specifiskas vajadzības attiecībā uz barību. Taču kaķi ir gaļēdāji, tāpēc katram kaķim ar barību ir jāuzņem 41 dažāda un specifiska barības viela. Šo barības vielu proporcija ir atkarīga no kaķa vecuma, dzīvesveida un vispārīgā veselības stāvokļa, tāpēc ir pilnīgi normāli, ka augoša, enerģiska kaķēna uzturā ir nepieciešama citādāka barības vielu attiecība nekā mazāk aktīva, novecojoša kaķa uzturā. Vēl ir jāņem vērā arī atbilstoša barības daudzuma nodrošināšana saskaņā ar barošanas norādēm, lai uzturētu ideālu ķermeņa stāvokli, un kaķa individuālās vēlmes attiecībā uz konservētās vai sausās barības receptēm.

Veselības apsvērumi

Informācijas par piksibobu veselību ir maz, un ziņojumi par problēmām nav saņemti. Dažiem piksibobiem piemīt polidaktīlija — papildu pirksti. Kopumā papildu pirkstu selekcionēšana nav ieteicama, jo tie var sagādāt problēmas.

Šīs sugas izcelsme

ASV

Piksiboba dzimtene ir ASV, kur tas radās 20. gadsimta 80. gados, sapārojoties savvaļas kaķiem līdzīgajiem fermas kaķiem ar citiem kaķiem, tāpēc šīs šķirnes kaķi atgādina Ziemeļamerikas lūša un mājas kaķa krustojumu. Šķirnes sākotnējā attīstības posma pirmā kaķēna vārds bija Piksija, no kura ir atvasināts tagadējais nosaukums. Eiropā šī šķirne ienāca 2001. gadā, taču nav plaši izplatīta.

Vai es varu audzināt savu kaķi iekštelpās?

Visi kaķi pēc dabas ir ziņkārīgi, rotaļīgi un mednieki, tāpēc viņu dabiskie instinkti liek tiem patstāvīgi meklēt šīm īpašībām atbilstošas nodarbes. Dažas šķirnes ir mazāk piemērotas dzīvei iekštelpās nekā citas, taču, ja plāno savu kaķi audzināt iekštelpās, tev tam jānodrošina pietiekams daudzums spēļu un stimulu un pietiekams laiks saskarsmei ar cilvēku, lai kaķis justos laimīgs.

Kaķa ievešana mājā, kurā ir vairāki mājdzīvnieki

Ja kaķi tiek pieradināti pie citiem mājdzīvniekiem jau mazotnē, vairums kaķu iemācās sadzīvot ar visa veida mājdzīvniekiem, taču kaķiem ir nepieciešama sava telpa, tāpēc ir svarīgi nodrošināt tam atslodzes zonu un vietu, ko nepieciešamības gadījumā tas var uzskatīt par savu.