Viss par tualetes kastes apmācību tavam jaunajam kaķēnam

Viss par tualetes kastes apmācību tavam jaunajam kaķēnam

Vieglākais veids, kā veikt tualetes apmācību tavam kaķēnam

Tualetes apmācība kaķēnam nav tāda pati kā sunim. Tev nebūs jāmāca savam kaķim, ko darīt ar tualetes kasti, jo kaķēniem dabīgi patīk nokārtoties smiltīs. Viss, kas tev jādara, ir jānopērk kaķēnam kastīte un pildījums, kas tam patīk, un jāparāda tam, kur mājoklī atrodas tā tualetes kaste. Tad kaķēns to laimīgs arī izmantos.

Pirmā tualetes kastes lietošanas apmācība kaķēnam

Tiklīdz esi atvedis savu kaķēnu mājās, ieliec to viņa tualetes kastē, lai tas varētu pierast pie tās aromāta un sajūtas. Turpini to ievietot kastē, kad vien šķiet, ka kaķēnam tas varētu būt vajadzīgs: pēc ēdienreizēm un kad tas pamostas. Ja kaķēns ir notupies jebkur citur mājās, maigi pacel viņu un uzreiz ieliec tualetes kastē. Lielākajai daļai kaķēnu nav nepieciešama papildus tualetes kastes apmācība. Vienkārši turpini likt to kastē, līdz kaķēns saprot.

Kādu tualetes kasti izvēlēties savam kaķēnam?

Pieauguša kaķa vai kaķēna izmēra kasti?
Pieejamas arī maza izmēra kaķēnu tualetes kastītes, bet tas ātri izaugs lielāks, un tev būs kaķēns atkal jāapmāca izmantot jauno kasti. Izvēlies pilna izmēra tualetes kasti jau pašā sākumā. Tavam kaķēnam nevajadzētu būt grūti iekļūt pilna izmēra tualetes kastē. Ja kaķēnam tas tomēr ir apgrūtinoši, pagatavo tam kastes kāpnītes, izmantojot dēļa gabaliņu vai kādu citu plakanu neslīdošu materiālu. Ar līmlenti pielīmē to pie kastes un noņem, kad kaķēns jau ir pietiekami liels, lai iekļūtu kastē bez palīdzības.

Slēgtu vai atvērtu kasti?
Noslēgta tualetes kaste ir kā privāta vannas istaba tavam kaķim. Daži kaķi jūtas pasargāti šajā iežogojumā, tie pārstāj nokārtoties uz grīdas, un samazinās arī aromāts. Tomēr daži kaķi var izjust iežogojuma radītu klaustrofobiju. Tu vari kaķim palīdzēt, noņemot mazās durtiņas, līdz tas būs pieradis pie slēgtās kastes.

Kādu tualetes kastes pildījumu iegādāties?

Iegādājies maigi smaržojošu vai nesmaržīgu pildījumu, jo spēcīgas smaržas var kairināt kaķa degunu un acis. Pildījumam jābūt pēc iespējas brīvākiem no putekļiem, jo putekļi var bojāt kaķa smalkās plaušas. Kad esi atradis sev tīkamu zīmolu, mēģini vairs nemainīt pildījumu, lai nemulsinātu savu kaķēnu.

Kur novietot kaķēna tualetes kasti?

Noliec kasti mierīgā vietā, kas ir pasargāta no negaidītiem trokšņiem, kas varētu kaķēnu nobaidīt.

Kamēr tavs kaķis vēl ir kaķēns, tualetes kastei vajadzētu atrasties vietā, kur tas pavada daudz laika. Ir labāk, ja tas savu tualetes kasti var redzēt, lai vajadzības gadījumā varētu to izmantot.

Ja kasti nepieciešams pārvietot, dari to pakāpeniski, pa metram ik pēc dažām dienām. Citādi tu vari samulsināt savu kaķēnu, un tas var izraisīt pieslapināšanu nevietā. Vēl kāds triks ir novietot kaķēna barības trauciņu tur, kur agrāk bija tualetes kaste, jo lielākā daļa kaķu izvairās no nokārtošanās vietā, kur viņi ēd.

Kaķēniem nepatīk netīras tualetes kastes. Ja nemainīsi tualetes kastes pildījumu, kaķis var atrast kādu tīrāku vietu, piemēram, tavu paklāju! Lai iztīrītu tualetes kasti, izgrāb izmantoto pildījumu un izmet. Apmēram reizi nedēļā izmet visu pildījumu un iztīri kasti ar siltu ziepjūdeni. Noskalo, izžāvē un ieber tīru pildījumu.

Tagad viss ir gatavs, lai gūtu prieku sava nevainojami apmācītā kaķēna sabiedrībā!

Arī turpmāk pārliecinies, vai tava kaķēna uztura vajadzības ir apmierinātas, lai tev būtu laimīgs, veselīgs kaķēns.