Padomi, kā palīdzēt mājdzīvniekiem pielāgoties izmaiņām tavā dienas režīmā

Pašreizējos apstākļos tas, ko mēs uztveram kā normu, šķiet, mainās katru dienu. Šīs pārmaiņas ietekmē arī mūsu mīluļus. Lūk, daži vienkārši padomi, kā palīdzēt pūkainajam draugam pielāgoties vienmēr mainīgajiem vides apstākļiem.

Izmaiņas mājās

Pārmaiņas dzīvesveidā var prasīt, lai mēs kaut ko mainītu mūsu mājokļa dzīves kārtībā. Suņi un kaķi ir jutīgi pret savu dzīves vidi, un pastāvīgas pārmaiņas mājās var likt tavam mīlulim justies tā, it kā tā atrastos ārpus viņa kontroles. Ja veic mājas remontu vai pārkārto dzīvesvietu, vai arī pārvācies, iespēju robežās centies saglabāt saikni ar iepriekšējo vidi un mēģini uzturēt kaut nedaudz konsekvences savā sadzīves dienaskārtībā. Ja tev ir kaķis, pārliecinies, vai viņam ir brīva piekļuve barībai, ūdenim un smilšu kastei, jo kaķiem patīk vienmēr izmantot ērtus atkāpšanās ceļus.

Izmaiņas sociālajā lokā

Vai tavs dzīvesbiedrs vai cits ģimenes loceklis nesen ir pievienojies tavai mājsaimniecībai? Vai esi adoptējis jaunu mīluli vai arī nācis pasaulē jauns mazulis? Tik daudzas pārmaiņas, ieskaitot ģimenes locekļa skumjo zaudējumu vai pat tikai bērna došanos uz mācībām augstskolā, var radīt stresu arī tavam mīlulim. Tu vari palīdzēt, vairāk rotaļājoties un vingrinoties ar savu mājdzīvnieku dienas gaitā. Iepazīstinot savu mīluli ar jauniem mājdzīvniekiem un/vai jauniem cilvēkiem, mēģini satikties neitrālā teritorijā, kur neviens nejūtas kā teritorijas saimnieks. Iepazīstoties ar jauniem cilvēkiem, ja iespējams, sagādājiet viņiem cienastu, ar ko pabarot jūsu mīluli. Iepazīstoties ar citiem dzīvniekiem, galvenais ir laiks un pacietība.

Garlaikošanās

Ja atgriezies darbā birojā pēc mājas darba, jūsu mīlulim var kļūt garlaicīgi, kad viņš palicis viens. Atkarībā no suņu vecuma, veselības un šķirnes, jāņem vērā viņa enerģijas līmenis un tas, kā viņu nodarbināt, lai nenotiktu arī pārmērīga stimulēšana. Un arī kaķim, ja viņš ir pieradis, ka esi mājās un darbojies ar viņu, ir svarīgi nodrošināt iespējas turpināt rotaļāties, paliekot mājās. Gan kaķiem, gan suņiem var mēģināt izmantot barības dozatoru, lai atjaunotu "medību instinktu", un arī prāta darbību stimulējošās barošanas ierīces ir noderīgas, lai nodarbinātu tava mīluļa ķermeni un prātu.

Pārmērīga stimulācija

Ja ģimenes locekļi pašreizējās situācijas dēļ pēkšņi lielāko daļu sava laika pavada mājās, arī pārmērīga stimulācija var izrādīties problēma. Īpaši tas attiecas uz kaķiem. Tā kā viņiem ir tik jutīga dzirde un āda, pārmērīgs troksnis un lutināšana var radīt viņiem zināmu stresu. Ja pamani kādas diskomforta pazīmes, mēģini pazemināt lutināšanas līmeni un lūdz arī bērnus un pārējos ģimenes locekļus darīt to pašu.

Ja dzīvesveids jāmaina plašākā nozīmē, paturi prātā, 3 dienu/nedēļu/mēnešu noteikumu kā vadlīniju tam, cik ilgā laikā mīlulis var pielāgoties jaunajai situācijai, it īpaši tajos gadījumos, kad esi tikko kļuvis par mājas mīluļa saimnieku vai savā mājoklī esi ievedis jaunu mīluli.

3 dienas līdz sākotnējā sasprindzinājuma atslābumam:

  • Mīlulis var šķist nobijies vai pārguris;
  • Var atteikties ēst vai dzert;
  • Mīlulis var slēpties un iezīmēt savas teritorijas robežas.

3 nedēļas, lai apgūtu jauno dienaskārtību:

  • Mīlulis var sajusties mierīgāk, kad noskaidrojis vajadzīgo par savu vidi un vairāk jūtas kā mājās;
  • Var sākt izprast jauno dienaskārtību un atteikties no aizsargpozīcijas;
  • Joprojām var parādīties ar uzvedību saistītas problēmas.

3 mēneši, lai iedzīvotos:

  • Mīlulis sāk veidot saiknes un jūtas ērti;
  • Var sākt iedzīvoties un aprast ar jauno dienaskārtību;
  • Mīlulis iegūst drošības sajūtu un, šķiet, “jūtas kā mājās”.

Mēs zinām, ka laika pavadīšana ar mājas mīluļiem palīdz mazināt stresu arī cilvēkiem un ir arī daudz citu ieguvumu. Tāpēc palīdzi viņiem samazināt stresa līmeni!