Fiziskie vingrinājumi veselībai

Vingrinot savu mīluli, tu lieliski pavadi laiku kopā un nostiprini savstarpējo saikni. Bez tam šādi tu palīdzi sunim kontrolēt svaru, sasniegt ideālu fizisko kondīciju, vairo viņa enerģiju un saglabā spēcīgu sirds un asinsvadu sistēmu, kā arī imūnsistēmu. Pie tam jūsu kopīgie piedzīvojumi tieši šo pašu efektu atstāj arī uz tevi!

Dažādo savu ikdienas rutīnu

Suņa fiziskās formas uzturēšanai nevajadzētu kļūt par apnicīgu apgrūtinājumu ne tev, ne sunim. Vingrinājumiem vajadzētu būt jautriem un daudzveidīgiem, nevis ilgstošām, vienveidīgām pastaigām. Ja ievērosi vienu un to pašu rutinēto kārtību ik dienas, sunim tas kļūs tikpat garlaicīgi kā tev pašam. Regulāri dažādo jūsu pastaigas maršrutu, un mēģini to savienot ar rotaļām. Taču izvairies arī no pārspīlēšanas un pielāgo pastaigas atbilstoši ne tikai sunim, bet arī sev.

Ja sunim ir vairāk enerģijas kā tev, spēlē mešanas un ķeršanas spēles ar bumbu vai disku. Šis vingrinājums sniegs sunim gan izaicinājumus, gan prieku un gandarījumu, kamēr tev pašam nebūs pārāk jānosvīst. Visiem kucēniem un jauniem suņiem īpaši patīk šī spēle. Ja vien viņu apskausi un papliķēsi, dodot pozitīvu pamudinājumu (izvairies no našķiem, kurus pārdozējot, var izraisīt virsnormas svara uzkrāšanos), daudzi suņi ar prieku izliks savu enerģiju šajā aktivitātē! Centies nemest koka mizas vai sprunguļus, jo koksne var šķelties, radot skabargas un bojāt zobus, rīkli un kuņģi.

Savukārt vecāki suņi dos priekšroku nesteidzīgām pastaigām. Mēģini dažādot maršrutu, lai saglabātu interesi par to!

Sāc pakāpeniski

Ja līdz šim neesi parūpējies par regulāru ikdienas fizisko aktivitāti savam sunim, taču tagad esi nolēmis laboties, dari to pakāpeniski. Vispirms sāc ar īslaicīgām un lēnām aktivitātēm, pakāpeniski palielinot laiku, ātrumu un distanci. Pastaigas vai skriešanas nodarbības sāc pa mīkstākām virsmām, piemēram, dubļiem, smiltīm vai zāli, līdz ķepu spilventiņi ir kārtīgi norūdīti. Atceries, ka pastaigas vai skriešanas aktivitāšu laikā, turot suni pavadā, tu vari viņu kontrolēt. Iespējams, sunim labāk derēs kaklasiksna un uzpurnis, ja viņš izrāda pārlieku entuziasmu vai ir liels un spēcīgs.

Ja sunim ir bijušas medicīniskas problēmas, labāk ir kopā ar veterinārārstu izplānot atbilstošu vingrinājumu programmu.

Maltītes laiks

Izvairies vingrināt suni tieši pirms vai pēc maltītes. Pilns kuņģis var izraisīt gremošanas traucējumus. Tāpat vienmēr parūpējies, lai sunim ir pieejams daudz tīra un svaiga ūdens pirms un arī tieši pēc fiziskās aktivitātes.

Jebkuros laika apstākļos

Sunim nepieciešama regulāra fiziskā aktivitāte neatkarīgi no laika apstākļiem. Tomēr ir svarīgi paturēt prātā, ka ļoti karsts vai auksts laiks rada papildu izaicinājumus. Suņi, tāpat kā mēs, var ciest no apsaldējumiem. Ja veicat pastaigu sniegā, pēc pastaigas noslauki ķepu spilventiņus, lai atbrīvotu tos no sniega, ledus vai sāls, kas var būt tajos ieķērušies. Vasarā atceries par saulesdūrienu vai karstuma dūrienu, kā arī karsto asfaltu, kas var bojāt suņa ķepas. Esi divkārt uzmanīgs ceļa remontdarbu tuvumā un apsver, vai nav vērts iegādāties suņa zābaciņus, ja sunim ir ļoti jutīgas pēdas.

Neatkarīgi no jūsu kopējo aktivitāšu rakstura, vienmēr atceries, ka sunim ļoti patīk pavadīt laiku kopā ar tevi, tāpēc padari šo laiku īpašu, nevis izvēlies ik dienas vienkārši klīst pa to pašu, jau simtreiz redzēto parku, kur var satikt jau simtreiz redzētus suņus un saost tikpat pazīstamas smakas.

Dažādu šķirņu atšķirīgās vajadzības

Nav brīnums, ka dažu šķirņu suņi dabiski alkst pēc biežākām un intensīvākām aktivitātēm kā citi. Bieži vien tas ir rezultāts šo šķirņu sākotnējai lomai, kurai tās tika selekcionētas. Terjeriem ļoti patīk rakties zemē, kurtiem un citiem dzinējsuņiem ir spēcīgi attīstīts pakaļdzīšanās instinkts, tāpēc viņi dod priekšroku asiem, intensīviem vingrinājumiem; ganu suņiem īpaši patīk dažādi suņu sporta veidi. ​​